Kalendarz liturgiczny. Jutro obchodzimy wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, we wtorek bł. Karoliny Kózkówny, patronki Ruchu Czystych Serc, w środę bł. Salomei, we czwartek św. Rafała Kalinowskiego, w piątek ofiarowania NMP, a w sobotę św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego.

W przyszłą niedzielę w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przeżywać będziemy drugi odpust parafialny ku czci św. Klemensa. Suma odpustowa o godz. 12.00 odprawiona zostanie w starym kościele. Kazania w tym dniu głosić będzie ks. dr Robert Nęcek, rzecznik prasowy naszej Archidiecezji. Jak zawsze proszę grupy parafialne, strażaków i orkiestrę o uświetnienie tej uroczystości.

W najbliższy III piątek miesiąca nabożeństwo do miłosierdzia Bożego będzie o g. 16.30.

W przyszłą niedzielę zbierać będziemy czwartą kwartalną składkę inwestycyjną przeznaczoną na fundusz budowy organów. Za ofiarność na miarę możliwości już z góry bardzo dziękuję.

W zakrystii dzisiaj i w najbliższym tygodniu są do nabycia podświetlane lampiony roratnie dla dzieci w cenie 15 zł.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. W nadchodzącym tygodniu  proszę mieszkańców Bulina Górna II od p. Trzepacz, Bulina 149 do p. Stanek, Bulina 218.

Poręba.

W miniony piątek odbyło się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych na temat miejsca komunii św.. Po wspólnej dyskusji ostatecznie ustalono, że  główna uroczystość komunijna dzieci całej parafii będzie w kościele parafialnym MB Pocieszenia przed łaskami słynącym obrazem MB czczonej od wieków w naszej parafii. Natomiast pierwszą spowiedź św., nabożeństwo z rozdaniem obrazków i cały biały tydzień dzieci z Poręby będą miały w kaplicy w Porębie. To rozwiązanie wypracowano z myślą również o dalszych latach. W tym roku szkolnym I Komunia św. będzie 31 maja 2015 r.

Dziękuję parafianom za sprzątanie kaplicy w Porębie na dzisiejszą niedzielę. W następnym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe w domach pod numerami 252, 37, 199, 92, 32 i 87.