Kalendarz liturgiczny. W tym tygodniu obchodzić będziemy w czwartek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje parafialne, które w tym roku wygłosi ks. dr Piotr Gąsior. Szczegóły programu rekolekcji będą umieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.

Rozpoczynają się spowiedzi świąteczne w parafiach, do których musimy pojechać spowiadać aby i do nas księża przyjechali – z tego powodu Msza św. wieczorna w najbliższą sobotę będzie odprawiona o g. 18.00. W przyszłą niedzielę nastąpi też przesunięcie czasu o jedną godzinę wstecz.

Kaplica w Porębie ogłasza konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną z racji zbliżającej się niedzieli palmowej. Kryteria: palma musi mieć minimum 2 m wysokości, powinna być zrobiona z naturalnych materiałów bez użycia sztucznych kwiatów. Chętni proszeni są o zgłoszenie do środy 25 marca w zakrystii w kościele lub kaplicy. Konkurs rozstrzygnięty będzie po Mszy św. o g. 10.15 w Porębie w niedzielę Palmową. W najbliższą sobotę w świetlicy OSP Poręba odbędą się zajęcia plastyczne dla dzieci od 10.00 i dla dorosłych od 14.00. Organizatorzy przybliżą technikę robienia z bibuły dekoracji świątecznych – m. in. zdobienia palm.

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony jest na Caritas archidiecezji.

Sprzątanie kościoła. Dziękuję parafianom z Zasani za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę proszę parafian z Zasani lewa strona od rodziny p. Beata Cyrek do p. Anna Zabłockiej.

Poręba.

Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy.W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami 314, 418, 214, 241 i 395.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności św. Stanisław Bargiel – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!