Rekolekcje. Od dzisiaj do środy trwać będą rekolekcje dla dzieci, dorosłych i młodzieży. Harmonogram rekolekcji: dzisiaj Msze św. z nauką ogólną jak w każdą niedzielę. Rekolekcyjne kazanie pasyjne będzie na gorzkich żalach. Od poniedziałku do środy Msze św. z nauką rekolekcyjną o g. 7.00 i 18.00 oraz w Porębie o 16.00. Dla młodzieży spotkania będą się odbywać o g. 19.30. Dzieci szkół podstawowych rekolekcje będą miały o g. 9.00 a młodzieży gimnazjalna o 10.30.

Spowiedź wielkopostna będzie w najbliższą sobotę od g. 8.00 do 12.00 i od 14.00 do 18.00 z przerwami. Spowiedź w Porębie będzie w piątek od 14.00 do 15.30. Nie odkładajmy spowiedzi na Wielki Tydzień! Wieczorna Msza w najbliższą sobotę będzie również o g. 18.00.

W środę zakończenie rekolekcji uroczystą Mszą św. z błogosławieństwem rekolekcyjnym o g. 7.00, 18.00, 19.30 i w Porębie o g. 16.00. W środę na Mszach św. zbierana będzie składka na pokrycie kosztów rekolekcji. Niech ta ofiara będzie wyrazem naszej wdzięczności za posługę słowa Bożego.

Zapraszamy również w ramach rekolekcji na modlitewną adorację przed Obrazem MB Pocieszenia w poniedziałek i  wtorek o g. 20.30 zakończoną Apelem Jasnogórskim.

Za tydzień Niedziela Palmowa - poświęcenie palm będzie o g. 11.45 przed wejściem do nowego kościoła. Również w przyszłą niedzielę ostatnie gorzkie żale. Tradycyjnie zbierana będzie wtedy  składka na kwiaty i dekoracje Ciemnicy oraz Bożego Grobu.

W środę w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada Dzień Świętości Życia – na Mszach św. o 7.00 i 18.00 oraz 19.30 będziemy mogli podjąć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.

„Pójdź za Mną, niosąc swój krzyż”. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii w niedzielę palmową. Rozpoczniemy ją o 17.45 w kościele, a zakończymy na cmentarzu parafialnym. Prosimy o przyniesienie z sobą świec lub zniczy. Prosimy Straż Pożarną z wszystkich jednostek naszej parafii o włączenie się w to nabożeństwo tak jak w poprzednich latach oraz o zabezpieczenie trasy. W tym roku będziemy szczególnie modlić się o trzeźwość w naszych rodzinach.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza i środki czystości. W kolejną sobotę proszę parafian z Zasani prawa strona od p. Zofii Kuchnia do p. Józef Szymoniaka. Tym razem sprzątanie będzie po wieczornej mszy ok. g. 18.30.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy.W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 376, 175, 51, 333 i 246.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Bajer – wieczny odpoczynek …!