III Niedziela zwykła - 24.01.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Jutro obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła. We czwartek św. Tomasza z Akwinu.

Powoli kończy się czas śpiewania kolędowania – w przyszłą niedzielę zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę przy śpiewie kolęd prowadzoną przez scholę z udziałem naszej utalentowanej parafianki Elżbiety Krawczyk, laureatki polonijnej listy przebojów.

Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

Dzisiaj po każdej Mszy św. w świetlicy obok ośrodka zdrowia rozdawany będzie album o miejscowościach naszej parafii.

 

Sprzątanie kościoła. Dziękujemy parafianom za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę prosimy o dyżur parafian z Trzemeśni droga do Poręby od r. Jaroszów do r. Dąbrowskich

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami:  440, 130, 63, 243, 105.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Szydlak, wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA

 

Poniedziałek 25.01

od g. 15.00: Krupówka od r. Surułło do rodziny Mazurów

 

Wtorek 26.01

  1. g. 15.00: Krupówka od r. Józefa Dąbrowskiego do r. Stanisława Dąbrowskiego

 

Środa 27.01

od g. 9.00: Poręba Dln. od r. Wójtowców do r. Dąbrowskich

 

Czwartek 28.01

od g. 14.30: Poręba Dln. od r. Frydryszaków do r. Kozaczyków /nr. 164/

 

Piątek 29.01

od g. 14.30: Poręba Dln. od r. Ulmanów /nr 147/ do r. Janiów /nr 72/

 

Sobota 30.01

od g. 9.00: Poręba Dln. od r. Wincenciaków do r. Koniecznych

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni