V Niedziela zwykła - 7.02.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We czwartek obchodzimy wspomnienie MB z Lourdes. Ze względu na trwającą epidemie nie będzie w kościele Mszy św. dla chorych i starszych z racji tego święta. Ci, którzy pragną tego sakramentu mogą go otrzymać indywidualnie w dowolny dzień po Mszy św..

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo 40. godzinne przed Wielkim Postem. Adoracja będzie trwać od g. 15.00 do 18.00, a w Porębie od 11.30 do 15.30. Prosimy o prowadzenie adoracji członków Straży Honorowej i chóru parafialnego. 

W sobotę 13 lutego zapraszamy na czuwanie modlitewne o g. 19.30 przede wszystkim kandydatów do bierzmowania, ale i wszystkich, którzy chcieliby się pomodlić przez adorację i śpiew.

Intencje modlitewne dla róż różańcowych: O trzeźwość w rodzinach naszej parafii oraz o ustanie epidemii w Polsce i na świecie.

Obecny rok decyzją papieża poświęcony jest osobie św. Józefa. W zakrystii są do zabrania za dowolną ofiarą pięknie wydane książeczki – modlitewniki. Ofiary przeznaczone są na fundusz charytatywny bratniej, świątecznej pomocy.

W przyszłą niedzielę zbierana będzie pierwsza w tym roku kwartalna składka inwestycyjna przeznaczona na fundusz odnowienia ołtarza głównego w starym kościele. Z góry serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którym leży na sercu zachowanie i piękno starego kościoła.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę parafian z Trzemeśni rejon Skalnika od r. Pitalów do r. Bobowskich.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 418, 314, 395, 333.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Chlebicki – wieczny odpoczynek…

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni