II Niedziela W.Postu - 28.02.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj Gorzkie Żale o g. 17.00. We czwartek obchodzimy wspomnienie św. Kazimierza, patrona naszej archidiecezji.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie we czwartek i w piątek od g. 17.00, a w Porębie w piątek od g. 15.30. Po drodze krzyżowej dla dorosłych odbędzie się krótkie spotkanie straży honorowej, a w sobotę po nabożeństwie wieczornym spotkanie zelatorów róż różańcowych. Do chorych z Komunią św. udamy się jak co miesiąc we czwartek /od 14.30/ i sobotę do południa.

W sobotę o 6.30 odprawiona zostanie Msza św. AMBP w języku łacińskim. W sobotę na wieczorną Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu MB zapraszamy czcicieli MB, a także rodziców spodziewających się dziecka. Przed Mszą św. o 17.30 będzie różaniec fatimski.

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. chrzcielna będzie o g. 14.00.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę prosimy mieszkańców z Trzemeśni Morycówka od r. Fornalików do Krzysztofy Kasprzyckiej.

Poręba.  

Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 212, 69, 204, 150, 236.

W przyszłą niedzielę w Porębie składka jako inwestycyjna przeznaczona będzie na fundusz dalszego remontu kaplicy. 

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni