IV Niedziela W.Postu - 14.03.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Andrzej Madej pracujący aktualnie w parafii w Raciechowicach. Nauki rekolekcyjne będą - w oprócz dzisiejszego dnia - w poniedziałek, wtorek i w środę na Mszach o g. 7.00, 18.00 i 20.00. W Porębie o g. 16.30. Zakończenie rekolekcji we środę błogosławieństwem rekolekcyjnym. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej będzie przed każdą Mszą św., a dodatkowo codziennie od g. 17.00. We środę zbierana będzie tradycyjna ofiara rekolekcyjna.

W piątek obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa – nie obowiązuje w tym dniu post od pokarmów mięsnych. W zakrystii są jeszcze modlitewniki św. Józefa.

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne wspierając działalność Caritas naszej Archidiecezji. Trwa również parafialna akcja Bratnia Pomoc Świąteczna – w jej ramach można ofiarować produkty żywnościowe i chemię gospodarczą dla osób potrzebujących.

W piątek na drogę krzyżową o g. 17.15 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne a na g. 18.30 uczniów klas VII przed przyszłorocznym sakramentem bierzmowania.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom za posprzątanie kościoła na niedzielę i ofiarę na kwiaty. W kolejną sobotę prosimy o podjęcie dyżuru rodziny z Trzemeśni Macioski i rejon DPS od r. Jasków do r. Górków.

 

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 281, 267, 43, 193, 189.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Antoni Szydlak i Wojciech Salawa – polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni