Niedziela Zesłania Ducha Św. - 23.05.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

 

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. W Porębie Msza św. zostanie odprawiona tylko o g. 16.30. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Przyszła niedziela – Trójcy Najświętszej – kończy czas spowiedzi i komunii św. Wielkanocnej.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Procesja będzie szła tradycyjną trasą. Już teraz prosimy rodziny o przygotowanie ołtarzy. W tym roku prosimy o przygotowanie III ołtarza przez mieszkańców Poręby, a drogi mieszkańców Łęk. Motywem przewodnim dekoracji niech będzie i w tym roku postać i nauczanie Prymasa Tysiąclecia oraz siostry Elżbiety Czackiej, których beatyfikacja została wyznaczona na dzień 12.09.

 

W tym tygodniu kandydaci do bierzmowania będą mieć spotkanie liturgiczne w kościele w piątek po majówce o 18.45.

 

W najbliższą sobotę zapraszamy na parafialną fatimę – Nabożeństwo Pocieszenia. O g. 19.30 będzie koronka do MB i litania, o 20.00 Msza św. i po niej procesja światła.

 

 

Prosimy wszystkich o ostrożność i nie zostawianie w ławkach torebek idąc do komunii św. – niestety zdarzył się przypadek kradzieży.

Dziękujemy parafianom z Łęk za wczorajsze sprzątanie kościoła. W kolejnym tygodniu prosimy parafian z Łęk lewa strona od r. Kęsków do r. Garlickich.

 

Poręba. Dziękując rodzinom za dyżur sprzątania kaplicy prosimy na kolejny tydzień parafian zamieszkałych w Porębie 439, 251, 392, 335 i 443

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Górka -  polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni