XXXII Niedziela zwykła - 7.11.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Intencje modlitewne dla róż różańcowych na miesiąc listopad:

- w int. zmarłych z róż oraz zmarłych z rodzin członków róż różańcowych

- w intencji naszej Ojczyzny, aby pozostała wierna Krzyżowi i Ewangelii

We wtorek przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we środę św. Leona Wielkiego, papieża, we czwartek św. Marcina, w piątek św. Jozafata, biskupa i męczennika, a w sobotę pierwszych polskich męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

We czwartek w Dzień Niepodległości odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Najpierw o g. 17.45 nastąpi uroczyste podniesienie flagi państwowej, następnie przejście do kościoła i o 18.00 Msza św.

W przyszłą niedzielę zbierana będzie IV kwartalna składka inwestycyjna na renowację głównego ołtarza w starym kościele. Na parafialnym facebooku można będzie zobaczyć kolejne zdjęcia z aktualnych prac. Części odrestaurowanego ołtarza przewożone są już do kościoła i zaczną być montowane w najbliższym czasie. W ołtarzu odnaleziono zapisek’ w którym czytamy, że ołtarz wybudowano w lipcu 1793 r. a wykonany został za cenę 1000 zł przez snycerzy z Wieliczki. Zapisano również, że rok ten jest tak bardzo smutny, że szkoda w ogóle cokolwiek pisać. Z historii wiemy, że w 1793 r. zdrajcy Ojczyzny z Targowicy doprowadzili do II rozbioru Polski. Oby i dzisiaj odrestaurowany ołtarz nie stał się po raz drugi świadkiem współczesnej Targowicy.

Wielkie Bóg zapłać wszystkim wolontariuszom, którzy kwestowali na cmentarzu w minione święta jak również wszystkim ofiarodawcom. Zebrane ofiary przeznaczone zostały na renowację starego kościoła.

We wtorek na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy dzieci kl. III z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.

W przyszłą niedzielę zapraszamy wolontariuszy, którzy chcieliby włączyć się w tegoroczną edycję Paczki św. Klemensa. Spotkanie odbędzie się na plebani o g. 19.00.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśni Krupówki i Kwintówki od r. Drożdżów do r. Hujdusów i Górków.

Poręba.

W przyszłą niedzielę zbierana będzie składka inwestycyjna na prace modernizacyjne kaplicy.

Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami: 225, 187, 86, 210 i 119.

 

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni