V Niedziela Wielkanocna - 15.05.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj dzień I Komunii św. w naszej parafii. Dzieci przeżywać będą biały tydzień od poniedziałku do piątku na Mszy św. o g. 18.00. Jutro będą odnawiać przyrzeczenia chrzcielne dlatego proszę, aby przyniosły do kościoła świece chrzcielne.

I Komunia św. w 2023 r. będzie w trzecią niedzielę maja czyli 21 maja.

Z kolei w przyszła niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 dzieci z klas IV przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii św.. Próba przed tą uroczystością będzie w piątek o 16.30. Spowiedź dla dzieci będzie codziennie przed wieczorną Mszą św. od g. 17.30.

 

W przyszłą niedzielę zbierana będzie kwartalna składka inwestycyjna na renowację bocznych ołtarzy w starym kościele. Ołtarze te zostały już zdemontowane. Oba są bardzo zniszczone przez korniki i okazuje się, że w dużej części pochodzą z poprzedniego, zniszczonego powodzią kościoła. Renowacja obejmie najpierw prawy ołtarz Ukrzyżowania, a w miarę pozyskiwania środków także lewy i ambonę.

 

Z kolei w poniedziałek 9 maja rozpoczęły się prace przy zabytkowej starej plebanii. Pracę prowadzi Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Trzemeśni, które pozyskało na ten cel środki z programu Leader oraz wypracowało środki własne. Zakres prac obejmuje w tym etapie remont dachu, elewacji i stolarki. Celem jest przywrócenie pierwotnego, zabytkowego charakteru budynku starej plebanii, aby w przyszłości mogła służyć społeczności naszej parafii. Bóg zapłać p. Kazimierzowi Dąbrowskiemu i całemu zarządowi Stowarzyszenia za zaangażowanie w tym przedsięwzięciu.

 

Po dwuletniej przerwie planowany jest na początku lipca festyn parafialny wzorem ubiegłych lat. Dlatego w poniedziałek na g. 20.00 na plebanie zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby się włączyć w organizację tegorocznego festynu.

 

W środę w ramach nowenny odprawiona będzie Msza św. Ap. MB Patronki Dobrej Śmierci.

 

Dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych za zorganizowanie sprzątania kościoła a strażakom z Trzemeśni za wyczyszczenie parkingów. W najbliższym tygodniu prosimy rodziny z Buliny Górnej I część od r. Włudyków, Poręba 10 do r. Moryców, Bulina 27.

 

Poręba. Od tego tygodnia wznawiamy dyżur sprzątania kaplicy. Prosimy parafian zamieszkałych pod numerami  211, 226, 35, 275, 104.

 

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Mieczysław  Górka

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni