XII Niedziela zwykła - 19.06.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Jutro przypada wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana. We czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji będzie obrzęd błogosławieństwa dzieci.

W piątek Uroczystość NSPJ i patronalne święto czcicieli Bożego Serca – po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. W tym dniu jest dyspensa od pokarmów mięsnych.

Na Mszy św. o g. 18.00 modlić się będziemy w intencji ks. Piotra, naszego wikariusza oraz ks. Piotra Dabrowskiego z racji zbliżających się ich imienin.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Pocieszenia – parafialną fatimę. Początek o g. 19.30. O 20.00 Msza św. i procesja światła.

W tym tygodniu będzie zakończenie roku szkolnego – Msza św. w Trzemeśni dla SP Trzemeśnia i Zasań będzie we czwartek 23.06 o g. 8.00, a dla SP Poręba w piątek o g. 8.00 w kaplicy w Porębie.

Kolejną konferencję o modlitwie ks. Piotr wygłosi w piątek po procesji. Ze względu na wakacje ks. Piotr uda się do chorych już w najbliższą sobotę od g. 8.00. Ks. Proboszcz w przyszłym tygodniu.

W przyszłą niedzielę o g. 19.00 odbędzie się na plebani spotkanie wszystkich, którzy chcieliby dołączyć się do organizacji festynu. Festyn odbędzie się w niedzielę 3 lipca.

W przyszłą niedzielę ks. Zbigniew Skóra, kończąc czas urlopu wygłosi do nas homilię. Ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć jego posługę misyjną w Boliwii.

 

Bóg zapłać parafianom za wczorajszy dyżur sprzątania kościoła i ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu o dyżur sprzątania kościoła prosimy parafian z Łęk lewa strona od r. Kęsków do r. Garlickich.

 

PORĘBA: Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  91, 434, 83, 295, 234.

 

 

OGŁOSZENIE PIELGRZYMKOWE

Trwają  zapisy na Pieszą i Autokarową Pielgrzymkę z Trzemeśni na Jasną Górę.

Prosimy bardzo aby nie zwlekać z zapisami ponieważ utrudnia to organizację pielgrzymki.

Zapisu i informacji można dokonać w BAZEIE PIELGRZYMKI w Trzemeśni, która mieści się w Świetlicy - Centrum Informacji Turystycznej, w budynku Ośrodka Zdrowia.

W niedziele od 800 do 1200 i od 1730 do 1930 w czwartki od 1730 do 1900.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni