Dzisiaj przypada XXIV dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie – na ten cel można też złożyć ofiarę do puszek. We środę wspomnienie św. Łucji, a we czwartek św. Jana od Krzyża.

Dzisiaj „Wieczór Młodych”: Msza św. o g. 18.00 z kazaniem i po niej spotkanie przy kawie w salce na plebani.

W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne oraz świece Caritas na stół wigilijny. Ofiarami wspieramy dzieła Caritas naszej Archidiecezji.

W najbliższą sobotę od g. 8.00-12.00 oraz od 14.00 do 17.00 sprawowany będzie sakrament pokuty przed świętami Bożego Narodzenia. Przerwa będzie od 10.00 do 10.30 i od 15.30 do 16.00. Spowiedź w Porębie będzie w piątek od 15.30.

Korzystajmy z okazji spowiedzi przedświątecznej – codziennie przed Mszą św. od 6.30 i popołudniu od 17.30.. W ostatnim tygodniu adwentu spowiadać będziemy w innych parafiach.

W przyszłą niedzielę przy naszym kościele odbędzie się Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy dla ciężko chorych dzieci i dorosłych - podopiecznych Stowarzyszenia "BĄDŹMY RAZEM". Jak co roku organizatorzy serdecznie zapraszają twórców do podzielenia się swoim talentem.  Świąteczne ozdoby czy wypieki można przynieść w piątek i sobotę  (15 i 16 grudnia) do kościoła po Mszy Św. do p. Michała Tułacza oraz w dniu kiermaszu na stoisko kiermaszu, najlepiej przed Mszą św. o godz. 7.00.

Prosimy, aby we środę i czwartek dostarczyć paczki św. Klemensa na plebanię – dyżur wolontariuszy będzie od 18.00 do 20.00.

W najbliższą sobotę grono liturgiczne służby ołtarza naszej parafii poszerzy się o 12 lektorów, którzy po ukończeniu kursu lektorskiego przyjmą błogosławieństwo.

Rozświetlenie choinki. Zapraszamy na uroczyste rozświetlenie bożonarodzeniowej choinki w przyszłą niedzielę o g. 19.00. Dla wszystkich czekają liczne atrakcje. Szczegóły na plakatach.

Stowarzyszenie "My Łęczanie" ogłasza Jubileuszowy, 10-ty już Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych i Gwiazd Kolędniczych, Konkurs odbywa się pod patronatem Burmistrza Jarosława Szlachetki. Przewidziane są cenne nagrody jubileuszowe. Do Konkursu można zgłaszać także te prace, które brały już udział w poprzednich edycjach. Zapraszamy grupy, rodziny i osoby indywidualne. Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się 7 stycznia o godz. 15:00.

Szczegóły będą na stronie Stowarzyszenia

Bóg zapłać mieszkańcom Brzegu za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. W kolejnym tygodniu proszę mieszkańców z Trzemeśni Waloski.

Poręba. Dziękujemy rodzinom za dyżur sprzątania kościoła. Na kolejną tydzień prosimy rodziny z domów 439, 251,392, 335 i 269.