Kalendarz liturgiczny. Jutro przypada wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, we wtorek św. Tomasza z Akwinu, w piątek św. Jana Bosko.

W przyszłą niedzielę 2 lutego przypada Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych. Msza św. chrzcielna będzie o g. 14.00. Poświęcenie gromnic będzie na każdej Mszy św..

W środę Msza św. wieczorna i nabożeństwo do MB Pocieszenia. W I sobotę miesiąca o 6.30 Msza św. Arcybractwa MB Pocieszenia, a wieczorem o 17.00 Msza wynagradzająca i adoracja ku czci Niepokalanego Serca MB. Po adoracji spotkanie kolędowe Róż Różańcowych na plebani.

W najbliższą sobotę ks. Jakub uda się z wizytą do chorych. Chorzy, do których przyjeżdża ks. proboszcz będą mieli odwiedziny w kolejnym tygodniu.

Również w najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie opłatkowe uczestników zeszłorocznej  30. Pieszej Pielgrzymki z Trzemeśni na Jasną Górę. Zapraszamy również uczestników z poprzednich lat i tych, którzy dopiero zamierzają wybrać się na pielgrzymkę. Spotkanie rozpocznie sie o 1700 Mszą Św. w Kościele. Następnie w Gimnazjum będzie kolędowanie, łamanie się opłatkiem i wspólna zabawa.

Dzisiaj w OSP Poręba po Mszy św. wieczornej o 18.30 w strażnicy OSP w Porębie odbędzie się spotkanie opłatkowe Rady Budowy Kościoła. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich członków Rady Budowy Kościoła, sołtysów i rady sołeckie, zarządy straży pożarnych z Trzemeśni, Buliny, Poręby i Zasani, zarządy kół gospodyń wiejskich, zarząd kółka rolniczego, kolędników, chór i orkiestry z Zasani oraz wszystkich, którzy czynnie włączali się w dzieło budowy nowego kościoła.

Przed kościołem młodzież gimnazjalna rozdaje za darmo pocztówki naszej miejscowości propagując w ten sposób Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich. Można to Stowarzyszenie wesprzeć przekazując 1% podatku.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Łęk za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Zasani lewa strona od p. Lenart Jan do p. Lenart Piotr

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy.W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 108, 208, 56, 83, 91.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Kazimierz Bajgrowicz z Poręby. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

Wizyta duszpasterska:

Poniedziałek 27.01: