Kalendarz. Przed nami ostatni tydzień maja – tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Dzisiaj w niedzielę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu a na zakończenie nabożeństwo majowe ok. 17.40. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tradycyjne dni modlitw o urodzaje i o zachowanie od klęsk żywiołowych. Codziennie rano o 6.30 będzie procesja wokół starego kościoła z modlitwami w tych intencjach. W poniedziałek wspomnienie św. Filipa Nereusza, we czwartek św. Urszuli Ledóchowskiej a w sobotę święto Nawiedzenie NMP.

W najbliższą sobotę oprócz cośrodowych Mszy nowennowych pragniemy odprawić nabożeństwo do MB Pocieszenia na wzór celebracji fatimskich. Zapraszamy zatem o 19.30 na czuwanie modlitewne połączone z koronką do MB Pocieszenia. O g. 20.00 odprawiona zostanie Msza św. z kazaniem a po niej udamy się z procesją światła wokół kościoła. Ta eucharystyczna procesja będzie jednocześnie zakończeniem nabożeństw majowych. Takie nabożeństwa pragniemy odprawiać w każdą ostatnią niedzielę miesiąca od maja do października. W tym roku w ramach kazania poruszać będziemy wybrane wątki nauczania św. Jana Pawła II. W zakrystii za dowolną ofiarą można nabyć odpowiednie lampiony i świece procesyjne. Są również zapowiedziane wcześniej koronki do MB Pocieszenia a także ozdobne kartki pocztowe starego kościoła. Liczymy na udział  grup parafialnych a szczególnie na członków Arcybractwa MB Pocieszenia.

W przyszłą niedzielę zbierana będzie w ramach ofiar na tacę kwartalna składka inwestycyjna. Ofiarodawców prosimy o składanie ofiar w kopertach z podaniem danych adresowych, jeśli ktoś chce otrzymać zaświadczenia do odpisu podatkowego.

Również w przyszłą niedzielę o g. 19.30 odbędzie się na plebanii pierwsze, organizacyjne spotkanie nowowybranej rady parafialnej.

Z życia parafii. W ostatnim tygodniu, oprócz zegarów, zamontowane zostały dla bezpieczeństwa kraty do okna zakrystii i salki ministranckiej. Przygotowane są również kute balaski, by osobom starszym łatwiej można było klęknąć do Komunii św.. Będą zamontowane, gdy zostanie dorobiona reszta ławek.

Uczniowie klas III naszej parafii w niedzielę 08.06 na Mszy św. o godz. 12 00 będą przeżywać rocznicę swojej Pierwszej Komunii św.

W niedzielę 15 czerwca odbędzie się tradycyjny już Piknik Pielgrzyma. Osoby które zechciałyby pomóc przy jego organizacji prosimy o przybycie na spotkanie w najbliższą środę o godz. 19 00 do Gimnazjum. Gorąco prosimy jeśli to możliwe, aby na to spotkanie przybyły osoby, które w ubiegłym roku organizowały Piknik Pielgrzyma.

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę do tronu naszej Matki i Królowej odbędzie się od 10 do 16 lipca. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze całe rodziny.

Sprzątanie. Serdeczne Bóg zapłać dwom, którzy oprócz pracowników parafii pomogli skosić trawę wokół kościoła. Dziękujemy parafianom z Trzemeśni  Krupówki i Kwintówki za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na środki czystości i kwiaty. W najbliższą sobotę proszę parafian z Trzemeśni Brzegu.

Poręba. Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W kolejnym tygodniu proszę parafian z pod numerów 246, 175, 314, 333 i 396. W kaplicy zostały zrobione podstawowe wylewki pod płyty marmurowe, założone przewody pod instalacje elektryczne. Jest już zrobiony projekt całości wnętrza kaplicy. Zamówiony został również ołtarz główny i ambonka. Bóg zapłać wszystkim za hojne serce, dzięki któremu można podejmować te prace na większą chwałę Bogu i radość parafian z Poręby.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Aleksandra Nosal z Poręby – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…