Kalendarz liturgiczny. Zbliżamy się do połowy Wielkiego Postu – przyszła niedziela to tzw. niedziela radości ze zbliżania się coraz bardziej świąt Wielkiej Nocy. Tym bardziej zatem  mobilizujmy się do uczestnictwa w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali.

W piątek po drodze krzyżowej dla młodzieży ok. 20.15 odbędzie się na plebanii kolejne spotkanie kręgu biblijnego. W przyszłą sobotę o 6.30 odprawiona zostanie Msza św. Apostolstwa MB Patronki dobrej śmierci.

W minionym tygodniu delegacja parafii i komisji muzyki kościelnej udała się do Brestowca na Słowenii, aby zaznajomić się z działalnością firmy organowej Skrabl. W czwartek odbyło się w Krakowie posiedzenie komisji muzyki kościelnej dotyczące budowy organów w naszym kościele. Po wstępnych decyzjach czeka nas szczegółowe opracowanie umowy na budowę organów, która prawdopodobnie zostanie podpisana zaraz po świętach. Kiedy te umowy będą sfinalizowane to przedstawię bliżej tę sprawę.

Kończy się powoli pierwszy kwartał. Z tej racji w przyszłą niedzielę zbierana zostanie pierwsza w tym roku składka inwestycyjna na rzecz budowy organów. Z góry Bóg zapłać za każdy złożony grosz na ten ważny cel.

Dzisiaj zapraszam członków Rady Ekonomicznej na krótkie spotkanie po wieczornej Mszy św..

Sprzątanie kościoła. Przepraszam za zaistniałą pomyłkę w ogłoszeniu kolejności sprzątania świątyni.  Tym bardziej Bóg zapłać mieszkańcom Zasani za tak liczne przybycie i sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na środki czystości. W przyszłą sobotę proszę parafian z Zasani lewa strona od p. Lidii Łabędź do p. Marii Gogól

Poręba.

Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy.W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami 145, 106, 140, 63 i 243.

W minionym tygodniu wielu parafian zakończyło ziemskie życie. Polećmy Miłosierdziu Bożemu śp. Kazimierza Kaczmarczyka, Piotra Kołodziejczyka, Marię Srembacz, Eleonorę Dąbrowską i Stefanię Leśniak.