Poniedziałek Wielkanocny - 1.04.2013 r.

^

 • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
  Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
 • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
  Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
 • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
  Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

 

 1. Zakończyliśmy uroczystości Triduum Paschalnego. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy tak ofiarnie włączyli się w przygotowanie tych uroczystości. Przede wszystkim ks. Jakubowi, który wraz  z ministrantami i lektorami przygotowali piękne liturgiczne asysty. Dziękuję panu kościelnemu Michałowi za wielogodzinne czuwania w kościele. Dziękuję panu Organiście, młodzieży oazowej i scholi a także chórowi i orkiestrze z Zasani za oprawę muzyczną. Dziękuję tym, którzy przygotowali ciemnicę i grób Pański oraz dekoracje kwiatowe. Szczególną wdzięczność wyrażam Ochotniczej Straży Pożarnej ? zarówno dzieciom, młodzieży jak i dorosłym ? za wierne czuwanie przy Grobie Pańskim.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek ? okazja do spowiedzi będzie tylko w piątek od 15.00 w Porębie i od 16.00 w Trzemeśni.
 3. Do chorych pojedziemy w piątek i sobotę od 8.00; ks. Jakub w sobotę od 9.00.
 4. W środę 3.04. zapraszamy na pierwszą nowennę do MB Pocieszenia. O g. 17.00 będzie Msza św.  a po niej nabożeństwo do Matki Bożej. W zakrystii można składać podziękowania i prośby, za które będziemy modlili się w nowennie. W kolejnych miesiącach, gdy odprawione zostaną przyjęte wcześniej intencje, będzie sprawowana Msza św. zbiorowa w intencjach nowennowych.
 5. W czwartek godzina święta po wieczornej Mszy św., którą prowadzą róże różańcowe. W piątek Msza św. ku czci NSPJ o g. 17.00, a po niej adoracja wynagradzająca prowadzona przez Straż Honorową. Z kolei w pierwszą sobotę o g. 17.00 odprawiona zostanie  Msza św. ku czci Niepokalanego Serca MB i adoracja wynagradzająca. Zachęcamy do włączenia się w grupy , stowarzyszenia i arcybractwa działające przy naszej Parafii.
 6. Już dziś serdecznie i gorąco zapraszamy na XXX Jubileuszową Pieszą Pielgrzymkę z Trzemeśni na Jasną Górę. Nasze pielgrzymowanie rozpoczniemy 10 lipca, a zakończymy 16 lipca u tronu MB Częstochowskiej.
 7. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne, aby uszanować pracę osób sprzątających nasz kościół bardzo gorąco prosimy, aby od przyszłej niedzieli przynosić do kościoła obuwie ochronne. Spoko
 8. Bardzo dziękuję za ofiarne posprzątanie kościoła po zakończeniu uroczystości Wigilii Paschalnej oraz za złożoną ofiarę. Bardzo cieszy, że w to sprzątanie angażuje się także nasza młodzież. W najbliższą sobotę proszę parafian z Trzemeśni-Krupówki od p. Skóra do p. Mazur.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni