^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

 

 

 

 

Domowy Kościół  - Oaza Rodzin w Parafii pw. św. Klemensa, Papieża i Męczennika w Trzemeśni.

Zapraszamy do kontaktu:

Moderator: ks. dr Andrzej Caputa 607-278-740

Para Animatorska: Dominika 608-474-494, Rajmund 605-998-438

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w kościele. Pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie.  Działa w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy kościoła w Polsce. Łączy w sobie charyzmaty dwóch Ruchów: Ruchu-Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipe Notre-Dame (END).

Założycielem Domowego Kościoła jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki (1921-87). Był to kapłan, który zauważył potrzebę formacji dzieci, młodzieży, ministrantów i dorosłych. Zapoczątkował Ruch Światło-Życie. W czasie wakacji w 1973r. zorganizował pierwsze rekolekcje dla rodzin w Krościenku nad Dunajcem w Centrum Ruchu Światło-Życie. Po wakacjach ks. Blachnicki założył pierwszy krąg rodzinny w Lublinie. W jego rozwoju od początku ściśle współpracowała z Założycielem siostra Jadwiga Skudro RSCJ (1914-2009).

Domowy Kościół w Trzemeśni. Wiosną 2017 roku, przy wsparciu księdza proboszcza Andrzeja Caputy, odbyło się pierwsze spotkanie Oazy Rodzin w Trzemeśni. Pierwszy Krąg  stworzyły rodziny: Ilona i Bogdan. Dąbrowscy z Poręby, Grażyna i Andrzej  Kamyczura z Poręby, Izabela i Grzegorz Bochenek z Łęk i Ewa i Andrzej Rajca z Łęk. Pomocą i wsparciem posłużyli  wieloletni "kręgowicze" Jolanta i Wojciech Adamczykowie z Krakowa. Ksiądz Andrzej Caputa został moderatorem Kręgu. Od czerwca 2018 roku Krąg w Trzemeśni zostaje włączony w struktury Domowego Kościoła gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Od roku 2018 do roku 2022 Krąg spotykał się nieprzerwanie w sposób tradycyjny również w okresie pandemii wirusa Covid-19. W latach 2019-2020 parą prowadzącą byli Izabela i Grzegorz Bochenek z Łęk, w latach 2020-2021 Ilona i Bogdan Dąbrowscy z Poręby, w latach 2021-2022 Małgorzata i Bogdan Kasprzyccy, w latach 2022-2023 Ewa i Andrzej Rajca z Łęk. Do Kręgu dołączyli w lutym 2022 roku małżonkowie Małgorzata i Dawid Sołtys  z Trzemeśni oraz we wrześniu 2022 roku  Dominika i Rajmund Wilamowscy z Trzemeśni. Krąg obecnie liczy  sześć rodzin.  Moderatorem jest nieprzerwanie od początku trwania ksiądz Andrzej Caputa. Parą prowadzącą Dominika i Rajmund Wilamowscy. Rodziny Domowego Kościoła w Trzemeśni, oprócz comiesięcznych spotkań, starają się aktywnie brać udział  w życiu Parafii. Uczestniczyły w peregrynacji Ikony Świętej Rodziny w lutym 2022 roku,  prowadziły drogę krzyżową ulicami Trzemeśni w kwietniu 2022 a także co roku spotykają się na rodzinnym kolędowaniu w okresie Bożego Narodzenia a także pielgrzymują w corocznych pielgrzymkach Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej."

Zapraszamy do kontaktu.

Więcej informacji o ruchu na stronie internetowej: 

Strona ogólnopolska Domowego Kościoła https://www.dk.oaza.pl/,

Strona diecezjalna Domowego Kościoła https://rdk.krakow.pl/

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 

 

 

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni