^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni


Odważny to nie ten, kto się boi, ale ten, kto wie, że istnieją rzeczy ważniejsze niż strach. „

 

13 Marca, nasza jednostka została zadysponowana do pożaru lasu w miejscowości Borzęta. Do akcji wyruszyliśmy naszym wieloletnim i zasłużonym Jelczem . Dojeżdżając na miejsce pożaru w wyniku samozapłonu zapalił się nasz samochód bojowy. Możemy mówic,o wielkim szczęściu, że nikomu z naszej ekipy nic się nie stało. Z drugiej strony, w jednostce przezywamy wielkie nieszczęście. Straciliśmy nasz wóz bojowy, który, prawie całkowicie pochłonęły płomienie.

 

By w dalszym ciągu nieść pomoc potrzebującym, niezbędny jest nam nowy samochód.

Jak możemy się domyślić, zakup ten nie jest tanim wydatkiem, w takiej sytuacji niezbędne są nam środki własne, by móc częściowo pokryć koszty z tym związane. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli oraz władz samorządowych o jakąkolwiek pomoc finansową dla naszej jednostki. W tej sytuacji, ważna jest dla nas każda złotówka. Wierzymy, że z Wasza pomocą możemy stawić czoła przeciwnościom losu.NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! DZISIAJ POMOŻESZ TY, JUTRO MY POMOŻEMY TOBIE!!

 

Informacje dotyczące wpłat:

Bank: Bank Pekao S.A oddział w Myślenicach

Numer: 41124050511111000052402289

Adres: Trzemeśnia 581

Tytuł przelewu: Nowy samochód

 

Z poważaniem :
Zarząd i druhowie OSP Trzemeśnia

 

 

 

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni