^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Liturgia Słowa

śp. Stanisław Górka, 6.07.2022

 

Poręba

 
       

od koleżanek i kolegów córki Joli z pracy

 

ks. K. Skałka

03.sie.22

od Iwony i Bogdana Jaśkowców

 

ks. K. Skałka

04.sie.22

od grupy kolędniczej z Poręby

 

ks. K. Skałka

05.sie.22

od grupy kolędniczej z Poręby

 

ks. K. Skałka

06.sie.22

od Anny i Krzysztofa Jaśkowców

 

ks. K. Skałka

07.sie.22

od Krystyny i Jerzego Skórów

 

ks. K. Skałka

08.sie.22

od Marty i Krzysztofa Skórów

 

ks. K. Skałka

09.sie.22

od Elżbiety i Jerzego Malinów

 

ks. K. Skałka

10.sie.22

od Anny i Kazimierza Skórów

 

ks. K. Skałka

11.sie.22

od rodziny Tomalów i Józefy Jaśkowiec

 

ks. K. Skałka

12.sie.22

od Kazimiery i Józefa Górków

 

ks. K. Skałka

22.sie.22

od Renaty i Leszka Holewa z rodziną

 

ks. K. Skałka

23.sie.22

od Janiny i Adama Janiów

 

ks. K. Skałka

24.sie.22

od rodziny Słowików

 

ks. K. Skałka

25.sie.22

od Małgorzaty i Stanisława Bajerów

 

ks. K. Skałka

26.sie.22

       

 

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 

 

 

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni