^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiejsza rozpoczyna Tydzień Biblijny, który ma zachęcić nas do częstszego czytania Pisma Świętego. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski.

W tym tygodniu odbędą się pierwsze spotkania liturgiczne dzieci przed uroczystością I Komunii św.: we wtorek o g. 18.30 dzieci kl. IIIa i Zasani, a w czwartek IIIb i Poręby. W poniedziałek dzieci odbierają stroje komunijne według podanego harmonogramu.

Z kolei w piątek o g. 18.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 

W dzisiejszą niedzielę nie mam komu podziękować za sprzątanie kościoła, ale w przyszła sobotę prosimy mieszkańców Buliny Górnej cz. 2 od r. Trzepaczów, Bulina 149 do r. Stanków, Bulina 218.

Poręba: Bóg zapłać tym, którzy posprzątali kaplicę na niedzielę. W kolejnym tygodniu prosimy mieszkańców domów: 237, 221, 81, 60.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Hodurek …

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni