Rozpoczęliśmy adwent. Roraty będą odprawiane w nowym kościele o g. 7.00, a w Porębie o g.16.30 /w soboty 8.30/. Dzieci prosimy, aby przychodziły z lampionami i ustawiały się na początku nawy głównej by później w uroczystej procesji przejść do ołtarza głównego. Przeżyjmy adwent godnie w trzeźwości i z zachowaniem polskich tradycji rezygnacji z hucznych zabaw.

We środę uroczystość św. Andrzeja Ap. A w sobotę św. Franciszka Ksawerego.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie codziennie rano przed roratami i przed wieczorną Mszą oraz dodatkowo w czwartek od 17.00 i w piątek od 17.00. W Porębie w piątek od 15.30. W piątek po nabożeństwie wieczornym odbędzie się spotkanie straży honorowej. W sobotę na wieczorną Mszę św. wynagradzającą Sercu MB zapraszamy także rodziców oczekujących potomstwa. Przed Mszą św. odmówiony zostanie różaniec, a po Mszy św. będzie spotkanie zelatorów.

Do chorych już na święta udamy się w czwartek od 15.00 oraz sobotę według stałego harmonogramu.

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. chrzcielna będzie o g. 14.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy młodzież a po niej odbędzie się wieczór modlitwy, śpiewu i uwielbienia przy udziale muzycznej grupy młodzieżowej.

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom składki inwestycyjnej jaka miała miejsce w minioną niedzielę.

Do 3 grudnia trwają zapisy na nocne czuwanie w Częstochowie. Zapisy są w Centrum Informacji Turystycznej w niedziele od 800 do 1200, oraz w środy od 1730

W przyszłą niedzielę wolontariusze Fundacji Siepomaga będą kwestować po każdej Mszy św. na leczenie Frania, chłopca chorego na nowotwór układu nerwowego, któremu operacja w Hiszpani może dać szansę życia.

Klub Gazety Polskiej w Myślenicach zaprasza w najbliższy poniedziałek 28 listopada o godz. 19.00 do Domu Katolickiego przy ul. 3 Maja na spotkanie z Panią Barbarą Nowak Małopolskim Kuratorem Oświaty na temat: „ Postawa Orląt Lwowskich i Powstańców Warszawskich jako owoc patriotycznego wychowania młodzieży.”

Bóg zapłać parafianom z Walosek za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu prosimy rodziny z rejonu Trzemeśnia Gogole.

Poręba. Dziękuję parafianom za sprzątanie kaplicy w Porębie na dzisiejszą niedzielę. W następnym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe w domach pod numerami  378, 7, 70, 206.

Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Stanisławę Wincenciak, która odeszła do wieczności

11 grudnia w niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. bp Roberta Chrząszcza – módlmy się w intencji owoców wizytacji naszej parafii i w intencji Ks. Biskupa.