Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które poświęciły wiele czasu na przygotowanie tegorocznych Świąt w naszym kościele. P. Marcie, która zaprojektowała i wraz z przyjaciółmi wykonała dekoracje ołtarza i kościoła. Dziękuję osobom, które dostarczyły choinki i chojnę i inne materiały potrzebne do dekoracji. Dziękuję ks. Marcinowi i osobom które mu tak ofiarnie pomagały w przygotowaniu tegorocznej szopki.  Dziękuję Ministrantom i lektorom, chórowi i oazie za przygotowanie śpiewu kolęd, orkiestrze z Zasani za oprawę muzyczną pasterki, strażakom z Trzemeśni za poczet sztandarowy, rodzinom, które sprzątały kościół na święta. Bóg zapłać również p. kościelnemu, który poświęcił znacznie więcej czasu w kościele niż zwykle. Dziękuję p. Magdzie i hurtowni Górków za słodycze dla dzieci. Dziękuję darczyńcom rozświetlonej choinki i dekoracji kościoła, którym zależało, aby w naszym kościele było pięknie. Dziękuję strażakom i kołom gospodyń wiejskich za zaangażowanie. Bóg zapłać!

Jutro obchodzimy wspomnienie św. Jana apostoła – po Mszy o g. 6.30 będzie poświęcenie wina. We środę święto świętych Młodzianków a w sobotę św. Sylwestra i zakończenie starego roku. Nabożeństwo dziękczynne z Mszą św. będzie w Porębie o g. 16.30. W Trzemeśni nabożeństwo o g. 17.30 zakończone Mszą na zakończenie starego roku.

W niedzielę 1 stycznia Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie. Nie będzie Msza św. chrzcielnej - będzie ona w niedzielę Chrztu Pańskiego 8.01. o g.14.00.

Od jutra rozpoczyna się wizyta duszpasterska – harmonogram na ten tydzień jest umieszczony w gablocie i w internecie. Wraz z księdzem tradycyjnie pójdzie p. kościelny albo zamiennie p. organista. Jeśli by nie mogli pójść z racji rodzinnych bądź pełnionych obowiązków to można przekazać im datek zostawiając u księdza. Nie trzeba też kłopocić się przygotowywaniem posiłków. W Porębie również będzie można ofiarować datek do specjalnej skarbonki niesionej przez ministrantów jako wyraz wdzięczności za pracę przy kaplicy.

W Święto Chrztu Pańskiego 8 stycznia o godz. 15.00  odbędzie się w naszym kościele festiwal kolęd i pastorałek pt. „Moja rodzina przy żłóbku Pana”, śpiewanych przez dzieci do lat 6. Bliższe informacje jak również zapisy dzieci na festiwal w zakrystii i u ks. Marcina do niedzieli 1.01.

W najbliższą sobotę od g. 8.00 prosimy o dyżur sprzątania parafian z rejonu drogi na Kamiennik od r. Kabajów do r. Ulmańców.

Poręba.  Dziękuje wszystkim, którzy przygotowali naszą kaplicę do tegorocznych Świąt: dziękuję za posprzątanie kaplicy i przygotowanie dekoracji świątecznych. Dziękuję służbie liturgicznej i scholi za oprawę liturgiczną uroczystości. Szczególne słowa podziękowania kieruję do członków Kółka Rolniczego, którzy przygotowali szopkę przy kaplicy – p. Kazimierzowi, Zbigniewowi i Józefowi, dziękuję p. Leszkowi, Łukaszowi, Wojtkowi i p. Janowi. Dziękuję również strażakom za umycie kostki przy kaplicy. Oby taka szopka przy kaplicy związanej ze św. Franciszkiem wpisała się już na stałe w tradycję Poręby.

Od wtorku rozpocznie się też kolędowanie od Górnej Poręby połączonej z kwestą na rzecz dalszej modernizacji kaplicy. Z ostatnich kwest zamontowany został system wentylacji kaplicy i trwają prace nad wzmocnieniem konstrukcji dachu.

W najbliższym tygodniu prosimy o dyżur sprzątania kaplicy rodziny z domów: 237, 221, 81, 60.