^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą tak jak w niedzielę. Dodatkowo o godz. 14.00 odprawiona zostanie Msza św. na cmentarzu. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Porębie o godz. 16.00. Wieczorem o g. 19.00 odmówimy na cmentarzu różaniec z modlitwami za zmarłych.

W Dzień Zaduszny /2 XI/ Msze św. za zmarłych będą o 6.30, 7.00 i 18.00. W Porębie Msza św. o g. 16.30. Po Mszy św. o 18.00 odprawione zostanie nabożeństwo procesyjne po kościele za zmarłych z minionego roku.

Codziennie od 1-8 XI o g. 17.30 odmawiać będziemy koronkę w intencji cierpiących w czyśćcu z odczytaniem wypominków jednorazowych. W kaplicy w Porębie  nabożeństwo za zmarłych będzie o g. 16.15. Wierni, którzy będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjmą Komunię św., nawiedzą kościół lub cmentarz oraz pomodlą się w intencjach Ojca św. mogą w tych dniach uzyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych.

Msza św. chrzcielna będzie w przyszłą niedzielę o g. 14.00.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi przed świętami będzie w poniedziałek i wtorek od g. 17.00 oraz w czwartek i piątek od g. 17.00 w Trzemeśni a w Porębie we wtorek od 16.00 i w piątek od 15.30. Do chorych z racji I piątku  pojedziemy w czwartek od 15.00 i sobotę do południa.

W sobotę o 6.30 odprawiona zostanie w j. łacińskim Msza św. Arcybractwa MB Pocieszenia. Z kolei wieczorna Msza św. o g. 18.00 będzie połączona z błogosławieństwem matek oczekujących potomstwa. Przed Mszą św. wyjątkowo nie będzie różańca tylko odmówiona zostanie koronka za zmarłych.

W Uroczystość Wszystkich Świętych odbywać się będzie na cmentarzu doroczna kwesta – w tym roku zebrane ofiary przeznaczone będą na pokrycie kosztów przebudowy muru wokół starego kościoła.

Intencje dla róż różańcowych: 1. O pokój na Ukrainie. 2. Za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w minionym roku w naszej parafii.

Dzisiaj o g. 13.00 zapraszamy na koncert organowy z udziałem  Massimiliano Fiorella, trębacza z  Sycylii. W programie m.in.: utwory Bacha, Coreliego, Moriccone, Schuberta i innych..

Centrum Usług Społecznych Dział Przeciwdziałania Przemocy w Myślenicach zaprasza mieszkańców terenu Gminy Myślenice, do udziału w Międzynarodowej Kampanii p.n.: „Pomarańczowa Wstążka” 2023.  „TAK” DLA OCHRONY DZIECKA PRZED KRZYWDZENIEM! Akcja odbędzie się w dniach 1-19 listopada 2023. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej Centrum Usług Społecznych oraz plakatach i ulotkach.

Sprzątanie: Bóg zapłać rodzinom z Zasani za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę. W nadchodzącym tygodniu prosimy mieszkańców Trzemeśni Zarzecza od r. Górków do r. Chmielów.

Poręba. Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami: 337, 64, 120, 345 i 40.

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni