^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Przygotowanie kościoła do Świąt - aby było pięknie - wymaga trudu wielu osób. Za to chcę podziękować: p. Marcie, która co roku wykonuje z przyjaciółmi i ofiarodawcami za każdym razem inną i piękną dekorację ołtarza. Dziękuję ks. Marcinowi, który z przyjaciółmi poświęcił wiele dni na przygotowanie tegorocznej, niezwykłej szopki i betlejemskiej groty zarazem.  Dziękuję Ministrantom i lektorom, chórowi za przygotowanie śpiewu kolęd, orkiestrze z Zasani za oprawę muzyczną pasterki i nocny minikoncert, strażakom z Trzemeśni za poczet sztandarowy, rodzinom, które sprzątały kościół na święta. Bóg zapłać również p. kościelnemu oraz p. organiście. Dziękuję bardzo darczyńcom rozświetlonej choinki, strażakom i kołom gospodyń wiejskich za zaangażowanie. Dziękuję p. Burmistrzowi i radnym za nagrodę w dziedzinie kultury jaką otrzymała parafia na urządzenie sali teatralnej – prace przy niej już się rozpoczęły. Bóg zapłać wszystkim!

Jutro obchodzimy wspomnienie św. Jana apostoła – po Mszy o g. 6.30 będzie poświęcenie wina. We czwartek święto świętych Młodzianków a w niedzielę Uroczystość Św. Rodziny i jednocześnie zakończenie starego roku. Nabożeństwo dziękczynne z Mszą św. będzie w Porębie o g. 16.00. W Trzemeśni nabożeństwo o g. 17.30 zakończone Mszą na zakończenie starego roku.

Od jutra rozpoczyna się wizyta duszpasterska – harmonogram na ten tydzień jest umieszczony w gablocie i w internecie. Wraz z księdzem tradycyjnie pójdzie p. kościelny albo zamiennie p. organista. Jeśli by nie mogli pójść z racji rodzinnych bądź pełnionych obowiązków to można przekazać im datek zostawiając u księdza. Nie trzeba też kłopocić się przygotowywaniem posiłków. W Porębie również będzie można ofiarować datek do specjalnej skarbonki niesionej przez ministrantów jako wyraz wdzięczności p. kościelnemu za pracę przy kaplicy.

W Święto Chrztu Pańskiego 7 stycznia o godz. 15.00  odbędzie się w naszym kościele festiwal kolęd i pastorałek pt. „Moja rodzina przy żłóbku Pana”, śpiewanych przez dzieci w tym roku w dwóch kategoriach wiekowych I- do lat 6, II- powyżej 6 roku życia. Bliższe informacje jak również zapisy dzieci na festiwal  u ks. Marcina do niedzieli 31 XII.

 

Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy do włączenia się w przygotowanie "Orszaku Mędrców", który wpisuje się w przeżywanie Uroczystości Objawienia Pańskiego. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich Sołtysów i przedstawicieli Straży Pożarnych z terenu naszej parafii w najbliższą środę o godzinie 20:30 na plebanii.

Poręba.  Dziękuje wszystkim, którzy przygotowali naszą kaplicę do tegorocznych Świąt: dziękuję za posprzątanie kaplicy i przygotowanie dekoracji świątecznych. Dziękuję służbie liturgicznej i scholi za oprawę liturgiczną uroczystości. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Kółka Rolniczego za przygotowanie niezwykłej szopki przy kaplicy. Dziękuję p. Leszkowi za ogrom pracy i poświęcenia. Wszystkim staropolskie: Bóg zapłać!

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni