^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Przed nami już przedostatni tydzień Wielkiego Postu – zachęcamy do udziały w drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Prosimy korzystać z sakramentu pokuty codziennie od g. 6.00 do 6.30 i przed wieczorną Mszą św.. Spowiadać będziemy także po wieczornej Mszy św. do ostatniego penitenta. W piątek od 15.30 będzie dodatkowa okazja w Porębie. W sobotę będzie spowiedź od 8.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 17.00 z półgodzinnymi przerwami o 10.00 i o 15.30. Będzie jednak wtedy mniej księży niż zwykle dlatego prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty w całym tygodniu.

Za tydzień niedziela palmowa. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Msza św. o g. 12.00 rozpocznie się przy wejściu do kościoła uroczystym obrzędem poświęcenia palm. Na gorzkich żalach zbierana będzie ofiara na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne wspierając działalność Caritas naszej Archidiecezji.

Uczestnicy konkursu palm wielkanocnych proszeni są o dostarczenie wykonanych palm w sobotę 23.03 na g. 18.00 do kaplicy w Porębie.

W niedzielę palmową 24.03 odprawimy drogę krzyżową ulicami naszej parafii. Początek o g. 18.45 - zakończenie przy pomniku Papieża Polaka.

W tym tygodniu zapraszamy młodzież kl. VII w ramach przygotowania do bierzmowania na drogę krzyżową o g. 19.30.

W piątek o g. 19.30 odbędzie się na plebani spotkanie kręgu biblijnego.

Grupa teatralna „Dzięki Niemu Gramy” zaprasza na spektakl pt. „Misterium Wielkanocne”. Sztuka zostanie wystawiona na deskach sceny pod nowym kościołem w dniach 25 i 26 marca o g. 19.00 i o g. 21.00. Wszystkie miejsca są biletowane. Bezpłatne wejściówki są do odebrania od środy u ks. Marcina.

W miniony piątek w nocy grupa ponad 70 parafian przeszło 32 km ekstremalną drogę krzyżową z naszej parafii by o g. 3.00 dotrzeć do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszystkich uczestników tej drogi zapraszamy w piątek na Mszę św. dziękczynną o g. 18.00.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na niedzielę i ofiarę na kwiaty. W kolejną sobotę prosimy o podjęcie dyżuru parafian z Trzemeśni rejon Skalnika od r. Pitalów do r. Bobowskich.

 

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 26, 128, 313, 118, 266.

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni