^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

IV RAJ IM KS. PIOTRA WYKURZA
TRZEMEŚNIA 27-28 WRZESIEŃ 2019R.

Zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie młodzież i dzieci do uczestnictwa w dwudniowym rajdzie im. ks. Piotra Wykurza po szlakach i górach okalających parafię Trzemeśnia wraz z noclegiem w namiotach na Suchej Polanie.

Rozpoczęcie Rajdu nastąpi 27.09.2019r. o godz. 14 00
na Placu ks. Piotra Wykurza w Trzemeśni.
Powrót dnia następnego tj. 28.09.2019r. około  godz. 1600.

Prosimy o zabranie ze sobą ciepłego ubrania, peleryny, lub okrycia przeciwdeszczowego, wygodnych butów, namiotu, materaca lub karimaty, śpiworu, latarki, przyborów toaletowych itp.

Organizatorem Rajdu jest Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Klemensa w Trzemeśni .
Rajd realizowany jest w ramach projektu grantowego:

„Promocja obszaru LGD przez wspólną zabawę”.

Szczegółowe informacje dostępne są w zakrystii w Trzemeśni i w Porębie oraz w Biurze LGD „Między Dalinem i Gościbią”.

 

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni