II Niedziela po Bożym Narodzeniu - 3.01.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. We środę uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. odprawiane będą jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia kredy i kadziła. Składka z tej uroczystości przeznaczona jest na wsparcie dzieł misyjnych Kościoła.

Od dzisiaj Msze św. o g. 14.00 będą tak jak dawniej tylko w pierwszą niedzielę miesiąca jako Msze chrzcielne.

W środę o g. 15.00 odbędzie się festiwal kolęd śpiewanych przez dzieci. Dzisiaj upływa termin zapisów.

"Stowarzyszenie "My Łęczanie" organizuje zajęcia w ferie dla dzieci i młodzieży. Będą to: warsztaty taneczne, szachowe i plastyczne w Świetlicy w Łękach. Będzie można też pobrać bilety na lodowisko w Myślenicach  do indywidualnego wykorzystania. Więcej szczegółów na stronie facebookowej Stowarzyszenia.

Przypominamy, że w piątek 8 stycznia w godzinach od 18:00 do 19:00 na świetlicy w Łękach przyjmowane będą prace do Konkursu Szopek i Gwiazd Bożonarodzeniowych."

 

Od jakiegoś czasu zdarzają się notoryczne kradzieże figurek z groty MB z Lourdes obok starego kościoła. Przykro o tym mówić, bo może komuś uda się zauważyć, kto dokonuje tych dewastacji.

 

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Radlanek za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Trzemeśni Pańskie i Markówka.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 225, 187, 86, 210, 119.

 

 WIZYTA DUSZPASTERSKA:

Ks. Proboszcz będzie odwiedzał rodziny w tradycyjnym czasie grudnia i stycznia, a ks. Piotr w okresie wielkanocnym. Jeśliby ktoś z rejonu ks. Piotra chciał koniecznie w styczniu to proszony jest o indywidualne zgłoszenie.

Wodę święconą można zabrać z naczynia przy wejściu do zakrystii. Osoby, które odczuwają lęk w związku z pandemią, mogą przeprosić i odłożyć styczniową kolędę na późniejszy czas. Można to uczynić bezpośrednio w trakcie kolędy albo wcześniej telefonicznie /607 278 740/ lub mailowo /Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript./. Nie trzeba również przygotowywać, jak było miłym zwyczajem, żadnych posiłków.

Wraz z kapłanem udadzą się również p. kościelny albo p. organista. Czasami jednak ze względu na pogrzeb lub obsługę wieczornej Mszy św. nie mogą pójść po kolędzie. Jeśli jakaś rodzina chciałaby ofiarować im jakiś datek finansowy to w tym wypadku proszę go zostawić u kapłana. Również w Porębie do przygotowanej puszki można ofiarować datek dla p. kościelnego jako wyraz wdzięczności za jego ofiarną pracę przy kaplicy.

 

Niedziela 3.01:

od 15.00 – Bulina Dolna, od r. Królów do r. Górków

Poniedziałek 4.01

od 9.00 – Łęki, od r. Jaworów do r. Szydlaków

 

Wtorek 5.01:

Od 9.00 – Łęki, od r. Bargielów i Topów do r. Oników

Czwartek 7.01

od 9.00 – Łęki, od r. Gogólów do r. Górków /314/

Piątek 8.01:

od 9.00 – Łęki, od r. Płachtów do r. Bałów

Sobota 9.01:

od 9.00 – Poręba Górna, od r. Burkatów do r. Hajduków

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni