Poniedziałek Wielkanocny 5.04.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Gorąco dziękuję wszystkim osobom, które pomogły w godnym celebrowaniu Triduum Paschalnego w naszej parafii. Chociaż zmuszeni byliśmy przeżywać go na zewnątrz kościoła za względu na obostrzenia epidemiczne to wiele osób wzięło w nim udział nie zraziwszy się zimową aurą. Bóg zapłać panu kościelnemu Michałowi i panu organiście Tomaszowi za pełnioną posługę przez te dni. Dziękuję pani Marcie Młynarczyk, która bezinteresownie poświęciła wiele wysiłku w przygotowaniu wysmakowanej dekoracji ciemnicy, grobu i ołtarza. Dziękuję scholi i chórowi za ofiarną i niezawodną oprawę muzyczną. Dziękuję orkiestrze z Zasani za taką miłą niespodziankę na Mszy św. rezurekcyjnej w Trzemeśni i Porębie. Bardzo dziękuję pocztom sztandarowym i strażakom za wiele godzin warty przy Grobie Pańskim. Dziękuję ministrantom i lektorom, bez których nie dało by się zorganizować liturgii tych dni. Wreszcie dzieciom, które dzwoniły i sypały kwiatki na procesji i paniom za asystę ze świecami.

Przed świętami kilkunastoosobowa grupa charytatywna przygotowała i rozwiozła 25 paczek dla potrzebujących. Dziękuję za ich ogromne zaangażowanie. Przede wszystkim jednak Bóg zapłać darczyńcom za złożone dary materialne i finansowe.

W najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

W tym tygodniu udamy się do chorych – we czwartek od 14.30 oraz w sobotę od rana.

W sobotę 10.04,  na godzinę 19.00 młodzież oazowa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu. W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszamy kandydatów do bierzmowania oraz wszystkich, którzy chcą przygotować się poprzez modlitwę na Święto Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Miłosierdzia Bożego. Składka z tego dnia przeznaczona jest na działalność charytatywną Caritas naszej Archidiecezji.

Intencje modlitewne dla róż różańcowych: 1. O zachowanie w sercach Polaków dziedzictwa nauczania św. Jana Pawła II Wielkiego. 2. O ustanie epidemii w Polsce i na świecie.

Trzemeśnia: Bóg zapłać wszystkim, którzy tak ofiarnie sprzątali kościół w sobotę wieczorem na niedzielę zmartwychwstania i za złożoną ofiarę na kwiaty. W kolejną sobotę proszę parafian z Trzemeśni droga na Bulinę II część od p. Mistarz do końca.

Poręba: Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego w Porębie – p. kościelnemu za wielogodzinny dyżur, strażakom za ofiarną wartę przy Grobie Pańskim, wszystkim, którzy zadbali o czystość kaplicy na święta oraz o przygotowanie dekoracji ciemnicy, grobu i ołtarza. Dziękuję ministrantom i lektorom oraz scholii i p. organiście za piękną służbę przy ołtarzu. W przyszłym tygodniu prosimy o dyżur sprzątania kaplicy mieszkańców domów: 264, 230, 133, 447.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Krystyna Kęsek …

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni