Niedziela Miłosierdzia - 11.04.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia – kończy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, a w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Biblijny.

Dzisiaj o g. 15.00 zapraszamy do kościoła na Godzinę Miłosierdzia.

 

I Komunia św. planowana jest w 3 niedzielę maja czyli 16 maja br..

Na Mszy św. o:

g. 9.30 uczestniczyć będą dzieci z kl. IIIb i Poręby

g. 12.00 z kl. IIIa i Zasani.

Sakrament bierzmowania będzie we wtorek 1 czerwca o g. 18.00.

Podane terminy są aktualne o ile nie zaistnieją jakieś bardzo ważne, nieprzewidywalne okoliczności.

W roku 2022 I Komunia św. planowana jest na 15 maja /trzecia niedziela maja/

 

Bóg zapłać parafianom za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i za złożoną ofiarę na dekoracje ołtarza. W kolejnym tygodniu prosimy parafian z Buliny Górnej I część od r. Włudyka, Poręba 10 do r. Moryców, Bulina 27.

Poręba: Bóg zapłać rodzinom za dyżur sprzątania kaplicy. W kolejnym tygodniu prosimy rodziny z domów: 337, 64, 120, 345, 40.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Jan Jania, Jan Twardosz i Bronisława Pachacz …

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni