IV Niedziela Wielkanocna - 25.05.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Modlitwy o Powołania Kapłańskie. W środę wspomnienie bł. Hanny Chrzanowskiej, której relikwie posiada nasza parafia dzięki ks. prałatowi Mieczysławowi Niepsujowi. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Joanny Beratty Molla. W czwartek święto św. Katarzyny ze Sieny. Jest to jednocześnie dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II Wojny Światowej.

W sobotę rozpoczniemy tegoroczny cykl Nabożeństw Pocieszenia – parafialnej fatimy. O g. 19.30 będzie Koronka, o 20.00 Msza św. z kazaniem a po niej procesja światła wokół kościoła.

W sobotę o g. 18.30 w odprawimy pierwsze nabożeństwo majowe. Nabożeństwa majowe będą w tygodniu o g. 18.30,  a w niedzielę i święta o g. 17.30. W Porębie nabożeństwa majowe będą w niedzielę i święta o 15.30, a w tygodniu po Mszy popołudniowej.

W sobotę o g. 6.30 Msza św. AMBP w języku łacińskim. Wieczorna Msza św. wynagradzająca Sercu MB o g. 18.00. W jej trakcie obrzęd błogosławieństwa rodziców oczekujących potomstwa.

Do chorych udamy się w następnym tygodniu.

W tym tygodniu odbędą się kolejne spotkania dzieci pierwszokomunijnych – we wtorek o g. 18.30 kl. IIIa i Zasań, we czwartek kl. IIIb i Poręba.

W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

Stowarzyszenie "My Łęczanie" i Sołectwo Łęki zaprasza wszystkich mieszkańców do akcji "Wiosenne porządki". Planujemy zebrać śmieci wzdłuż drogi i rzeki. Zapewniamy worki i rękawiczki. Spotykamy się w sobotę, 1 maja o godzinie 10.00 przed Świetlicą w Łękach. Na zakończenie słodka niespodzianka.

W zakrystii jest do nabycia pięknie wydany album o kościołach powiatu myślenickiego. Wśród nich są zaprezentowane świątynie naszej parafii. Album jest kolejną częścią diecezjalnego cyklu „Kościoły naszej Archidiecezji”. Może warto mieć w domu dla siebie albo na prezent taką cenną publikację. Cena wydawnictwa wynosi 80 zł. Można również nabyć płytę jednego z najbardziej znanych zespołów muzyki religijnej w naszym kraju – TGŻ. Ich koncerty wielokrotnie transmitowane były przez TVP z racji ważnych wydarzeń religijnych m.in. 100-lecia urodzin Jana Pawła II. Kupując ich płytę ratujemy ten wieloosobowy zespół przed upadkiem w dobie covidu. Cena płyty 40 zł.

 

Bóg zapłać rodzinom z Buliny za wczorajsze sprzątanie naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. W kolejnym tygodniu prosimy mieszkańców Bulina Górnej III część od r. Górków do r. Czajkowskich.

 

Bóg zapłać parafianom z Poręby za dyżur sprzątania kaplicy. W kolejnym tygodniu prosimy mieszkańców domów: 39, 93, 121, 85, 90.

 

W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Wanda dąbrowska i Eleonora Grzesik - /…/

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni