Jutro uroczystość MB Królowej Polski. Msze św. będą tak jak w każdą niedzielę. We wtorek wspomnienie św. Floriana. Z tej racji w przyszłą niedzielę odprawiona zostanie o g. 9.00 Mszą św. w intencji strażaków naszej parafii i ich rodzin. W środę wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka. We czwartek św. Apostołów Filipa i Jakuba a w sobotę św. Stanisława, Patrona Polski.

I Piątek. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie dodatkowo we czwartek od 17.00 oraz w piątek od 17.00. W Porębie spowiedź w piątek od 15.30. Z wizytą do chorych ks. proboszcz uda się we czwartek od 14.30 i w sobotę od 8.30. Ks. Piotr do chorych pojedzie w sobotę jak co miesiąc.

Intencje modlitewne dla róż różańcowych: I. W intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. II. O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

W najbliższym tygodniu zostanie zdemontowany ołtarz główny i rozpocznie się jego renowacja. Komisja konserwatorska podejmie decyzję czy ołtarz zostanie przywrócony do pierwotnego wyglądu, do kolorystyki z XIX w. czy też tego, który jest aktualnie. Według umowy renowacja ma zakończyć się z końcem października. Obejmie konstrukcję ołtarza drewnianą i kamienną, złocenia i srebrzenia, rzeźby i obraz św. Klemensa. W przyszłą niedzielę zbierana będzie kolejna, kwartalna składka inwestycyjna na pokrycie kosztów tej renowacji.

W tym tygodniu odbędą się próby dzieci pierwszokomunijnych według stałego harmonogramu.

W piatek o g. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie młodzieży, kandydatów do bierzmowania.

Znowu trzeba przypomnieć, że kontener na cmentarzu jest przeznaczony tylko i wyłącznie na śmieci z porządkowania grobów. Niestety znów ktoś w sposób wyjątkowo bezczelny nawiózł w nocy stosy kartonów. Zdarzają się przypadki wyrzucania odpadów remontowych. Ostatnio parafia musiała zapłacić blisko dwa tysiące zł za wywóz kontenera. Wyrzucanie prywatnych śmieci to okradanie kasy parafialnej. P. grabarz prosi, aby wieńce zostawiać obok kontenera a do niego wyrzucać elementy szklane i plastikowe. Bardzo smutne i naganne jest także to, że tyle śmieci wyrzuca się do lasów, rzeki i potoków. Wystarczy zobaczyć jak wygląda potok płynący z Kamiennika przez plebańskie pola!

Stowarzyszenie "My Łęczanie" informuje, że Świetlica Środowiskowa w Łękach wznawia działalność. Będą działały koła: plastyczne, szachowe i taneczne. Dodatkowo rozpocznie się "Kurs szybkiego czytania i technik uczenia się" dla dzieci i młodzieży, prowadzony w formie zabaw i gier usprawniających koncentrację, np. nauka żonglowania. Szczegółowy harmonogram zajęć znaleźć można na plakacie przy Świetlicy i na facebooku Stowarzyszenia.

Sprzątanie. Bóg zapłać rodzinom z Buliny za dyżur sprzątania kościoła. W kolejną sobotę prosimy mieszkańców Buliny Dolnej od r. Jaśkowców do r. Łętochów oraz nr z Łęk od strony Buliny.

Poręba: Bóg zapłać parafianom za dyżur sprzątania kaplicy na niedzielę. W kolejnym tygodniu prosimy mieszkańców domów: 80, 41, 148, 6 i 27. W najbliższą niedzielę zbierana będzie składka inwestycyjna na dalszy remont kaplicy.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp.  Aniela Piekarz /…/