V Niedziela Wielkanocna - 2.05.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Jutro uroczystość MB Królowej Polski. Msze św. będą tak jak w każdą niedzielę. We wtorek wspomnienie św. Floriana. Z tej racji w przyszłą niedzielę odprawiona zostanie o g. 9.00 Mszą św. w intencji strażaków naszej parafii i ich rodzin. W środę wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka. We czwartek św. Apostołów Filipa i Jakuba a w sobotę św. Stanisława, Patrona Polski.

I Piątek. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie dodatkowo we czwartek od 17.00 oraz w piątek od 17.00. W Porębie spowiedź w piątek od 15.30. Z wizytą do chorych ks. proboszcz uda się we czwartek od 14.30 i w sobotę od 8.30. Ks. Piotr do chorych pojedzie w sobotę jak co miesiąc.

Intencje modlitewne dla róż różańcowych: I. W intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. II. O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

W najbliższym tygodniu zostanie zdemontowany ołtarz główny i rozpocznie się jego renowacja. Komisja konserwatorska podejmie decyzję czy ołtarz zostanie przywrócony do pierwotnego wyglądu, do kolorystyki z XIX w. czy też tego, który jest aktualnie. Według umowy renowacja ma zakończyć się z końcem października. Obejmie konstrukcję ołtarza drewnianą i kamienną, złocenia i srebrzenia, rzeźby i obraz św. Klemensa. W przyszłą niedzielę zbierana będzie kolejna, kwartalna składka inwestycyjna na pokrycie kosztów tej renowacji.

W tym tygodniu odbędą się próby dzieci pierwszokomunijnych według stałego harmonogramu.

W piatek o g. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie młodzieży, kandydatów do bierzmowania.

Znowu trzeba przypomnieć, że kontener na cmentarzu jest przeznaczony tylko i wyłącznie na śmieci z porządkowania grobów. Niestety znów ktoś w sposób wyjątkowo bezczelny nawiózł w nocy stosy kartonów. Zdarzają się przypadki wyrzucania odpadów remontowych. Ostatnio parafia musiała zapłacić blisko dwa tysiące zł za wywóz kontenera. Wyrzucanie prywatnych śmieci to okradanie kasy parafialnej. P. grabarz prosi, aby wieńce zostawiać obok kontenera a do niego wyrzucać elementy szklane i plastikowe. Bardzo smutne i naganne jest także to, że tyle śmieci wyrzuca się do lasów, rzeki i potoków. Wystarczy zobaczyć jak wygląda potok płynący z Kamiennika przez plebańskie pola!

Stowarzyszenie "My Łęczanie" informuje, że Świetlica Środowiskowa w Łękach wznawia działalność. Będą działały koła: plastyczne, szachowe i taneczne. Dodatkowo rozpocznie się "Kurs szybkiego czytania i technik uczenia się" dla dzieci i młodzieży, prowadzony w formie zabaw i gier usprawniających koncentrację, np. nauka żonglowania. Szczegółowy harmonogram zajęć znaleźć można na plakacie przy Świetlicy i na facebooku Stowarzyszenia.

Sprzątanie. Bóg zapłać rodzinom z Buliny za dyżur sprzątania kościoła. W kolejną sobotę prosimy mieszkańców Buliny Dolnej od r. Jaśkowców do r. Łętochów oraz nr z Łęk od strony Buliny.

Poręba: Bóg zapłać parafianom za dyżur sprzątania kaplicy na niedzielę. W kolejnym tygodniu prosimy mieszkańców domów: 80, 41, 148, 6 i 27. W najbliższą niedzielę zbierana będzie składka inwestycyjna na dalszy remont kaplicy.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp.  Aniela Piekarz /…/

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni