XXVIII Niedziela zwykła - 10.10.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. We wtorek obchodzimy wspomnienie bł. o.Jana Beyzyma, apostoła Madagaskaru, we środę bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek św. Małgorzaty Alacoque, krzewicielki kultu NSPJ, w piątek św. Teresy od Jezusa, w sobotę św. Jadwigi Śląskiej.

Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy XXI Dzień Papieski, w czasie którego zbierane są datki na pomoc dla młodzieży uczącej się z biedniejszych rejonów naszej Ojczyzny.

W piątek na Mszę św. i nabożeństwo różańcowe zapraszamy młodzież z klas VII, która rozpoczyna dwuletni cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych – zadbajmy o groby naszych bliskich. Przypominamy, że kontener cmentarny służy tylko na śmieci pochodzące z porządkowania grobów a nie na pozbywanie się odpadów domowych i remontowych. Prosimy również, aby p. grabarzowi jako administratorowi cmentarza zgłaszać prace remontowe prowadzone przy grobowcach.

Po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii prosimy o składanie dorocznych ofiar na wywóz śmieci w wysokości 30 zł od jednego domu lub rodziny.

A przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne i jednorazowe.

 

W piątek, trzeci miesiąca, o g. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. o Miłosierdziu Bożym. Wcześniej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza w piątek, 15 października 2021 r., do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie na diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego. Jest to Dzień, kiedy otaczamy modlitwą Rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed jego narodzinami. Bliższe informacje na stronie diecezji.

 

 

 

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni Zarzecza od r. Górków do r. Chmielów.

 

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  71, 61, 405, 222 i 164.

 

 

Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Jana Podmokłego, który odszedł do wieczności…

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni