Wizyta duszpasterska: 27-30.12.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Od poniedziałku 27 grudnia rozpocznie się wizyta duszpasterska, której pełny plan będzie umieszczony w najbliższych dniach w internecie.

 

Poniedziałek 27.12

od g.9.00 – Zasań: od rodziny Kuchniów do rodziny Malinów /Zasań 112/

Wtorek 28.12

od g. 9.00 – Zasań: od rodziny Mochelów do rodziny Trzepaczów wraz z r. Podsiadłów

Środa 29.12

od g.9.00 – Zasań: od r. Jaśkowców do r. Hujdusów oraz r. Żabów, Głąbów, Jasków i Żądłów

Czwartek 30.12

od g.9.00 – Zasań: od r. Gogólów i Kaźmierskich do r. Cienkoszów

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni