Niedziela Chrztu Pańskiego - 9.01.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W styczniu z racji wizyty duszpasterskiej nie będzie spotkania dzieci pierwszokomunijnych.

We wtorek w kościele po wieczornej Mszy św. kolejna część konferencji o modlitwie.

W piątek o 19.30 spotkanie kręgu biblijnego na plebanii.

W 15 stycznia w sobotę odbędzie się spotkanie opłatkowe uczestników zeszłorocznej Pieszej i Autokarowej Pielgrzymki z Trzemeśni na Jasną Górę i do Kalwarii. Zapraszamy również uczestników z wcześniejszych lat a także ministrantów, lektorów i młodzież oazową.  Spotkanie rozpoczynamy o 1800 Mszą Św. a następna część będzie w Szkole Podstawowej. Prosimy bardzo o powiadomienie o swoim przybyciu smsem na nowy numer, który podany na stronie internetowej pielgrzymki.

W przyszłym tygodniu składka przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. W minionych miesiącach znacznie wzrosły ceny gazu i prądu dlatego z góry dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy sami borykając się z drożyzną nie zapominają o potrzebach kościoła.

 

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z drogi na Kamiennik za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Radlanek Górnych od rodziny

 Łabędziów do r. Podmokłych.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami 152, 158, 46, 216 i 450.

 

 

 

 

verte!


 

Wizyta duszpasterska:

Trzemeśnia: Wraz z kapłanem i ministrantami po kolędzie chodzi także pan organista i pan kościelny. Jest to dla nich dofinansowanie całorocznej pracy. Czasem jednak muszą przerwać kolędę by obsłużyć Mszę wieczorną lub pogrzeb. Jeżeli ktoś zamierzał ofiarować im jakiś datek, to proszę w takim wypadku zostawić go u ministrantów lub u księdza.

W tym tygodniu od środy z wizytą duszpasterską uda się także ks. Piotr i również prosi o to, by nie przygotowywać posiłków. Niebawem całość kolędy ks. Piotra będzie umieszczona na stronie parafii.

 

Poniedziałek 10.01:

od 14.00 – Trzemeśnia Brzeg od r. Dudzików do r. Niepsujów

Wtorek 11.01

od 13.00 – Zasań droga na Kamiennik lewa strona od r. Moryców do r. Łabędziów oraz r. Ziębów i Orzechowskich

 

Środa 12.01:

od 9.00 – Trzemeśnia Morycówka od r. Jaśkowców do r. Woźniaków

od 13.30 – Poręba Dolna od r. Frydryszaków do r. Janiów

Czwartek 13.01

od 14.00 – Trzemeśnia od r. Krzystków do r. Nosalów

od 14.30 - Trzemeśnia - Krupówka od r. Marii i Antoniego Skórów do r. Marty i Krzysztofa Skórów

 

Piątek 14.01:

od 13.30 - Łęki od r. Skałków do r. Cienkoszów

 

Sobota 15.01:

od 9.00 – Trzemeśnia Gogole od r. Polanowskich do r. Ślusarczyków

od 8.00 – Poręba Dolna od r. Wójtowców do r. Dąbrowskich

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni