IV Niedziela zwykła - 30.01.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko. We czwartek św. Błażeja – orędownika w chorobach gardła. Po Mszy św. o 6.30 będzie tradycyjny obrzęd błogosławienia świecami. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Po Mszy św. o g. 6.30 będzie obrzęd błogosławienia chleba i wody ku czci św. Agaty.

We środę obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego czyli MB Gromnicznej. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. W czasie każdej Mszy św. będą poświęcane gromnice. W Porębie Msza św. będzie tylko o g. 16.30. W to święto przeżywamy jednocześnie dzień życia konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od 17.00 a w Porębie w piątek od 15.30. Do chorych udamy się w czwartek od 14.00 i sobotę od rana według stałego harmonogramu. Jak co miesiąc będą również nabożeństwa pierwszopiątkowe, spotkania straży honorowej i zelatorów róż.

W sobotę wieczorna Msza św. będzie jako wynagradzająca Niepokalanemu Sercu MB. Przed Mszą św. o g. 17.30 odmówiony będzie różaniec fatimski. W czasie Mszy św. będzie błogosławieństwo rodziców oczekujących potomstwa. Msza św. o 6.30 Arcybractwa MB będzie w j. łacińskim.

W przyszłą niedziele dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy we środę na Mszę św. o g. 18.00, po której otrzymają poświęcone modlitewniki.

Ks. Piotr zaprasza we wtorek po Mszy wieczornej na kolejną katechezę o modlitwie.

Dzisiaj zapraszamy na jasełka do SP w Trzemeśni na g. 14.30, a po Mszy wieczornej na koncert kolędowy wokalno-instrumentalny w wykonaniu zespołu naszych parafian i zaproszonych gości.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Trzemeśni za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o dyżur parafian z Trzemeśni droga do Poręby prawa strona od r. Łabędziów do r. Janczaków.

 

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 80, 41, 148, 6 i 27.

 

Pomódlmy się za śp. Tadeusza Jaśkowca, który odszedł do wieczności ….

verte

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA

 

Poniedziałek 31.01

od g. 8.00: Łęki: od r. Gogolów do r. Górków /314/.

 

Środa 2.02

od g. 8.00: Trzemeśnia−Zarzecze: od r. Skałków do r. Mitanów

 

Czwartek 3.02

od g. 14.30: Łęki: od r. Młynarczyków (nr. 31) do r. Oników (to druga część dawnego rejonu od r. Gucwów do r. Oników)

 

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni