V Niedziela zwykła - 6.02.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W piątek obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorych. Z racji Dnia Chorego w najbliższą sobotę 12.02 zostanie odprawiona Msza św. dla ludzi chorych i starszych o g. 10.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi.

Intencje modlitewne róż różańcowych: 1. O owoce rekolekcji wielkopostnych. 2. O zdrowie emocjonalne dla dzieci i młodzieży w związku z pandemią i zdalnym nauczaniem.

W sobotę 12.02 na godzinę 19.00 zapraszamy młodzież naszej parafii, a obowiązkowo kandydatów do bierzmowania z klas VIII i VII, a także ich rodziców w miarę możliwości jak i wszystkich chętnych na kolejne spotkanie modlitewne. Będzie ono elementem duchowego przygotowanie do przeżywania sakramentu bierzmowania.

Zakończyło się kolędowanie grup kolędniczych we wszystkich rejonach naszej parafii. Bardzo się cieszę, że udało się tę tradycję zachować. Bóg zapłać za ogromny trud i poświęcenie wszystkim kolędnikom i ofiarność rodzin. 

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice przypomina o obowiązku zgłoszenia źródeł ogrzewania.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Trzemeśni za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Trzemeśni Centrum lewa strona od r. Stochów do r. Szubów.

 

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 264, 230, 133 i 447

 

Poniedziałek, 7 lutego, od 8:00: Łęki: od r. Jaworów do r. Szydlaków /213/.

Wtorek, 8 lutego, od 14:30: Poręba dolna: od r. Jasków (Poręba 143) do r. Podmokłych.

Środa, 9 lutego, od 8:30: Bulina górna: od r. Kościelniaków do r. Trzepaczów /149/.

Czwartek, 10 lutego, od 14:30: Trzemeśnia−Krupówka: od r. Surułów do r. Oleksych /60/

Piątek, 11 lutego, od 13:30: Trzemeśnia−Krupówka: od r. Górków /242/ do r. Dąbrowskich

Sobota, 12 lutego, od 8:30: Bulina dolna: od r. Królów do r. Górków /B 126/.

Poniedziałek, 14 lutego, od 8:30: Bulina górna: od. r. Czajkowskich /261/ i Dojków do r. Kęsków.

 

Pomódlmy się za śp. Barbarę Skałkę i Ryszarda Skrzypczyka ….

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni