IV Niedziela W.Postu - 27.03.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie we czwartek i w piątek od g. 17.00, a w Porębie w piątek od g. 15.30.

Całodniowa spowiedź świąteczna przewidziana jest na sobotę 9.04. Będzie jednak wtedy o połowę mniej księży niż zwykle, dlatego korzystajmy ze spowiedzi już teraz.

Po drodze krzyżowej dla dorosłych odbędzie się krótkie spotkanie straży honorowej, a w sobotę po nabożeństwie wieczornym spotkanie zelatorów róż różańcowych. Do chorych z Komunią św. udamy się jak co miesiąc we czwartek /od 14.30/ i sobotę do południa.

W sobotę o 6.30 odprawiona zostanie Msza św. AMBP w języku łacińskim. W sobotę na wieczorną Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu MB zapraszamy czcicieli MB, a także rodziców spodziewających się dziecka. Przed Mszą św. o 17.30 będzie różaniec fatimski.

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. chrzcielna będzie o g. 14.00.

Stowarzyszenie My Łęczanie, zaprasza uchodźców z Ukrainy przebywających  na terenie naszej parafii na  spotkanie integracyjne na świetlicy w Łękach w czwartek 31 marca o godzinie 17:00. Prosimy rodziny, które goszczą Ukraińców, o przekazanie im tej informacji.

Od jutra zniesiony jest obowiązek zakładania maseczek m.in. w kościołach.

Odmawiajmy gorliwie różaniec prosząc MB o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę prosimy mieszkańców z Trzemeśni Botkówka od r. Pachaczów do r. Topów.

 

Poręba.  

Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 439, 251,392, 335,443.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Marian Pachacz - /…/

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni