Niedziela Wniebowstąpienia - 29.05.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilie tej uroczystości zapraszamy na Mszę św. o g. 20.00, która swoim charakterem nawiązywać będzie do celebracji Wigilii Paschalnej.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Porębie od g. 15.30 w piątek. Do chorych udamy się w czwartek od 14.00 i sobotę od rana. 

 

Odbędą się też comiesięczne spotkania straży honorowej i zelatorów. W sobotę o 6.30 Msza św. w j. łacińskim AMBP. Na wieczorną Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu MB zapraszamy także rodziców oczekujących potomstwa. Wcześniej o 17.30 róże różańcowe odmówią różaniec fatimski o pokój na Ukrainie.

 

W piątek o g. 19.30 odbędzie się na plebani spotkanie kręgu biblijnego.

 

Od środy zaczynają się nabożeństwa czerwcowe.

 

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza chrzcielna będzie o g. 14.00.

 

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom składki inwestycyjnej, którym leży na sercu odnowienie zabytkowego kościoła św. Klemensa.

 

" Klub Gazety Polskiej zaprasza w najbliższy piątek 3 czerwca o godzinie 19:00 do Domu Katolickiego na projekcję filmu "Naszym znakiem jest krzyż - Sługa Boży Janos Esterhazy życie i męczeństwo". Po filmie spotkanie z dr Imre Molnarem węgierskim dyplomatą i historykiem - świeckim postulatorem procesu beatyfikacyjnego prowadzonego przez Archidiecezję Krakowską."

Dziękujemy parafianom z Buliny za wczorajsze sprzątanie kościoła. W kolejnym tygodniu prosimy parafian z Buliny Górnej III część od r. Górków, Bulina 111 do r. Czajkowskich, Bulina 261.

 

Poręba. Dziękując rodzinom za dyżur sprzątania kaplicy prosimy na kolejny tydzień parafian zamieszkałych w Porębie 125, 400, 33, 116, 84, 34.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Katarzyna Paruch -  polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni