Niedziela Zesłania Ducha Św. - 5.06.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. W Porębie Msza św. zostanie odprawiona tylko o g. 16.30. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Przyszła niedziela – Trójcy Najświętszej – kończy czas tzw. spowiedzi i komunii św. Wielkanocnej.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Procesja będzie szła tradycyjną trasą. Już teraz prosimy rodziny o przygotowanie ołtarzy. W tym roku prosimy o przygotowanie III ołtarza przez mieszkańców Łęk, a drogi mieszkańców Poręby. Ze względu na remont starego kościoła IV ołtarz będzie przy pomniku Jana Pawła II. Motywem przewodnim dekoracji niech będzie nasza modlitwa o pokój.

 

W piątek 10.06. na Mszę Świętą o godzinie 18.00 zapraszamy dzieci z Oazy Dzieci Bożych, młodzież z Oazy Nowego Życia, ministrantów i lektorów oraz rodziny  Domowego Kościoła. Podczas Eucharystii będziemy dziękować za mijający rok formacyjny i modlić się o bezpieczne i owocne przeżywanie czasu wakacji.

 

 

 

Dziękujemy parafianom z Buliny za wczorajsze sprzątanie kościoła. W kolejnym tygodniu prosimy parafian z Buliny Dolnej od r. Jaśkowców, Bulina 127 do r. Łętochów, Bulina 93 oraz nr z Łęk od strony Buliny.

 

Poręba. Dziękując rodzinom za dyżur sprzątania kaplicy prosimy na kolejny tydzień parafian zamieszkałych w Porębie 252, 37, 92, 32, 87, 199.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Józefa Topa -  polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni