XXVII Niedziela zwykła - 2.10.2022

^

 • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
  Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
 • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
  Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
 • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
  Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we środę św. Faustyny Kowalskiej a w piątek NMP Różańcowej.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o g. 18.00 i różaniec. Dzieci otrzymają w tym dniu poświęcone różańce.

Rozpoczęły się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy do licznego udziału codziennie o 18.30 a niedzielę o 17.30. W Porębie codziennie o 17.00 a w niedzielę o 15.30.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie we czwartek i piątek od 17.00 a w Porębie w piątek od 15.30. Prosimy w piątek o prowadzenie różańca członków straży honorowej w Trzemeśni jak i w Porębie, abyśmy modli w tym czasie spowiadać.

Do chorych ks. proboszcz uda się w czwartek od 15.00 oraz w sobotę od 8.30. Ks. Marcin w sobotę od 9.00.

Ofiara Mszy św. za zmarłych jest najpiękniejszą formą pamięci i konkretnej pomocy wobec cierpiących w czyśćcu. W naszej parafii ofiarowywanych jest bardzo wiele Mszy św. z racji pogrzebu. Według prawa kościelnego ksiądz może odprawić w tygodniu tylko 2 Msze w ciągu dnia a w niedzielę 3. Dlatego nie jesteśmy w stanie odprawić wszystkich Mszy pogrzebowych – jedynie od najbliższej rodziny. Pozostałe Msze systematycznie przekazywane są naszym rodakom pracującym na misjach by w ten sposób pomóc im posłudze misyjnej. Również nieodprawione Msze pogrzebowe z 2020 r. i wcześniejsze zostały przekazane ks. misjonarzom. Terminy ich odprawiania są systematycznie umieszczane na stronie parafii. Będą również umieszczane w gablocie z danego tygodnia, aby ofiarodawcy mogli łączyć się w modlitwie za swoich bliskich zmarłych. Przy tej okazji chcemy podkreślić, że my sami w parafii możemy przyjąć na własne utrzymanie i potrzeby parafii ofiarę tylko z jednej Mszy św. - także tylko z jednej intencji nowennowej - a resztę musimy odesłać do kurii na potrzeby archidiecezji.

Stowarzyszenie Hospicyjne z Wiśniowej zwróciło się z prośbą o zorganizowanie zaległej akcji pola nadziei, dlatego w przyszłą niedzielę ofiarą do puszek będzie można wesprzeć działalność Stowarzyszenia.

 

Intencje dla róż różańcowych na październik:

 1. Za dzieci z klas III i młodzież z kl. VIII o dobre przygotowanie do I Komunii św. i sakramentu bierzmowania.
 2. O pokój na Ukrainie

 

 

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy kolejnych mieszkańców Zasani droga na Kamiennik od r. Stanisławy Zięby do r. Mieczysława Łabędzia oraz od r. Ireny Biel do r. Genowefy Moryc.

 

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu prosimy, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  440, 130, 63, 243, 105.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni