XXXIII Niedziela zwykła - 13.10.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj w Kościele przeżywamy VI Światowy Dzień Ubogich – ma on pomóc osobom w kryzysie bezdomności jak i uwrażliwić nas na niesienie pomocy ubogim. Ofiarą do puszek możemy wesprzeć to dzieło. Dzisiejsza niedziela to także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W czwartek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek bł. Karoliny Kózkówny, w sobotę bł. Salomei. Przyszła, ostatnia niedziela roku kościelnego, to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

W przypadający trzeci piątek miesiąca przed Mszą wieczorną odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W przyszły piątek odbędzie się spotkanie kręgu biblijnego o g. 19.30 na plebani.

W przyszłą niedzielę zbierana będzie IV kwartalna składka inwestycyjna na renowację starego kościoła. Powoli dobiega końca wykonanie kamiennej alejki wokół kościoła. Ze względu na opóźnienie z wykończeniem cokołu kamiennego ołtarza czeka na montaż odrestaurowany ołtarz św. Antoniego. Drugi jest już w pracowni konserwatorskiej. Trwają prace nad wymianą instalacji elektrycznej i przebudową muru. Bóg zapłać z góry wszystkim ofiarodawcom.

Jak już część parafian wie Marcelina Ryś, 17-letnia parafianka z Poręby została indywidualną mistrzynią świata seniorów i podwójną mistrzynią świata juniorów w speed-ballu. Z ostatnich Mistrzowstw Świata, które odbyły się we Francji 29-30.10.2022 przywiozła 5 medali w tym 3 złote i wydatnie przyczyniła się, że reprezentacja Polski została najlepszą drużyną świata w tej dyscyplinie. Marcelina trenuje w klubie Sportownia od 5 lat pod okiem Zbyszka Bizonia z Poręby i od dwóch lat jest najlepszą zawodniczką w Polsce. Młodej Parafiance życzymy dalszych sukcesów w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Bóg zapłać parafianom z Krupówki i Kwintówki za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśni – Brzegu.

Poręba.

W przyszłym tygodniu zbierana będzie IV kwartalna składka inwestycyjna na modernizację kaplicy. W ostatnim czasie wykonano wentylację i nawiew całej przestrzeni kaplicy. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami: 152, 158, 46, 216, 450.

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni