Boże Ciało. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. będzie następujący: godz. 7.00, 9.00, 12.00, nabożeństwo czerwcowe o g. 17.30 i o 18.00 Msza wieczorna. W Porębie Msza św. będzie o g. 7.00 oraz o 16.00. O 15.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją.

Procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. o g. 9.00 i przejdzie tradycyjną trasą. Zachęcamy do licznego udziału Parafian jak również poczty sztandarowe Straży, dzieci do sypania kwiatków, osoby do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimów, orkiestrę strażacką z Zasani. Pamiętajmy o udekorowaniu domów i trasy procesji. Codziennie w oktawie Bożego Ciała będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła o g. 17.30.

We wtorek przypada wspomnienie św. Brata Alberta a w sobotę św. Alojzego Gonzagi.

Wspólnota Pieszej Pielgrzymki z Trzemeśni na Jasną Górę serdecznie zaprasza całe rodziny na Rodzinny Piknik Pielgrzyma z wieloma darmowymi atrakcjami dla dzieci dziś w godz. od 15.00 do 19.00 przy strażnicy OSP Trzemeśnia. Wśród wielu atrakcji będzie również ścianka wspinaczkowa dla odważnych i turniej szachowy dla przewidujących. Wspólnota Pieszej Pielgrzymki zaprasza również wszystkich na tegoroczną pielgrzymkę z Trzemeśni na Jasną Górę w dniach od 10 do 16 lipca. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa św. Jana Pawła II „ Musicie być światłością świata”. Zapisy od dziś w zakrystii po Mszach św. w niedzielę oraz tygodniu a bliższe informacje na stronie internetowej parafii oraz plakatach.

W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie rady duszpasterskiej parafii.

Bóg zapłać ks. Zbigniewowi za wygłoszone do nas słowo Boże. Przy wyjściach z kościoła zbierana jest do puszek ofiara na potrzeby misji naszego Rodaka w Boliwii.

W nawiązaniu do ogłoszenia o wyrzucaniu śmieci dotarła następująca informacja: W Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Myślenicach przy ul. K. Ujejskiego 341 (na Górze Borzęckiej) jest Punk Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych stworzony dla mieszkańców gminy Myślenice gdzie mogą BEZPŁATNIE i bez limitów przywozić nadwyżkę odpadów z domu, po remontach, imprezach itp. Wymagany jest tylko rachunek za śmieci bądź deklaracja.

Sprzątanie. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość mieszkańcom Gogoli oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni Zakościele I część.

Poręba. W najbliższym czasie komitet renowacji kaplicy przejdzie po kolejnej kwartalnej kweście. Prace budowlane i instalacyjne zostały prawie zakończone. Zdjęta zostanie jeszcze stara drewniana boazeria i przygotowana ściana pod późniejsze obłożenie kamieniem. W najbliższych dniach przywieziony zostanie kamień marmurowy do prezbiterium. Zostaną założone stopnice i obłożona ściana prezbiterium. Zostały również zamówione główny krzyż witrażowy, tabernakulum, lampy i świeczniki – zostaną wykonane do 15 sierpnia. Ten etap remontu pochłonie największą ilość funduszy dlatego Komitet zwraca się z prośbą do mieszkańców Poręby o ofiarność, aby można było pokryć koszta najbliższych inwestycji. Można również zobaczyć wywieszony projekt wnętrza drugiej części kaplicy.

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej uroczystości oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów 236, 204, 46, 150 i 216.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janina Jasek Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.