Kalendarz. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z procesją wokół kościoła w niedziele o 17.30 a w tygodniu o 18.30. W każdą niedzielę od g. 17.00 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.

We wtorek uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela a w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na drugie nabożeństwo ku czci Matki Bożej – Nabożeństwo Pocieszenia bo tak będziemy je nazywać. Początek o g. 19.30 - koronka do MB a o 20.00 Msza św. i później procesja światła wokół kościoła. W zakrystii można nabyć koronkę, świece procesyjne jak również lampion.

Zakończenie roku szkolnego. W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą kolejny rok nauki. Dla gimnazjum Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie we czwartek o g. 9.00 a dla szkół podstawowych w piątek o g. 8.00. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży będzie codziennie przed Mszą św. a w razie potrzeby także po jej zakończeniu.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła.

Podziękowania. Ks. Zbigniew serdecznie dziękuje za złożone ofiary, które wyniosły 6155 zł 100 dol. i 60 euro. Już wkrótce nasz misjonarz powraca do Boliwii. O tym jak tam jest i co naprawdę  motywuje Go do służby pośród Indian opowiada w wywiadzie, jakiego udzielił ks. Piotrowi do dzisiejszego "Przewodnika Katolickiego". Zachęcamy do przeczytania.

Wspólnota Pieszej Pielgrzymki z Trzemeśni na Jasną Górę gorąco dziękuje wszystkim sponsorom oraz wszystkim osobom, które przygotowywały  Rodzinny Piknik Pielgrzyma. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy przede wszystkim do pań z Kół Gospodyń Wiejskich całej naszej parafii i Strażaków. Dzięki waszemu zaangażowaniu piknik przyniósł dochód w wysokości 8214,57 zł. Kwotę tą przeznaczamy na zakup systemu łączności, którego tak potrzebujemy na pielgrzymce.

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. o g. 19.00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

Sprzątanie. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość mieszkańcom Zakościela oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni Zakościele II część.

Poręba.

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej uroczystości oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów 158, 69, 152, 281 i 267.