V Niedziela Zwykła - 10.02.2013 r.

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

1. Dzisiaj gościmy naszego rodaka ks. Edwarda Hodurka, który pracuje w Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia zajmującej się obroną życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Po Msza św. będą rozprowadzane materiały o obronie życia - m.in. czasopismo Moja Rodzina i kalendarz Mojej Rodziny.
2. Również dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo 40. godzinne. Adoracja będzie trwać od g. 15.00 do 17.00 a w Porębie od 11.30 do 15.30. Prosimy o prowadzenie adoracji członków Straży Honorowej i chóru parafialnego.
    W poniedziałek adoracja trwać będzie od 10.30 do 17.00 a we wtorek od 7.30 do 17.00. W poniedziałek zapraszamy mieszkańców Buliny i Trzemeśni, a we wtorek mieszkańców Łęk, Poręby i Zasani. Do kościoła będzie można wchodzić tylko bocznym wejściem.
3. Jutro 11 lutego Kościół Katolicki przeżywa Dzień Chorych z racji wspomnienia Matki Bożej z Lourdes. W naszym kościele Msza św. dla chorych będzie o g. 9.00 połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Okazja do spowiedzi będzie od 8.30.
4. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o 6.30, 16.00 i 18.00. W Porębie o 15.30.
5. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych - Droga Krzyżowa będzie o g. 16.15 dla dzieci. Dla dorosłych o 17.30 oraz dla młodzieży i pozostałych osób o 19.30. W Porębie droga krzyżowa będzie o 16.00 zaraz po Mszy św.. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 16.15, a po nich Msza św. wieczorna o 17.00. W Porębie Gorzkie Żale będą o g. 14.30 i zaraz po nich ok. 15.15 Msza św. popołudniowa. W okresie Wielkiego Postu nie będzie Nabożeństwa Godziny Miłosierdzia w piątki o 15.00.
6. W przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła - proszę o hojniejsze ofiary, za które z góry składam serdeczne Bóg zapłać.
7. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami na Mszę św. o g. 12.00, na której nastąpi poświęcenie i wręczenie książeczek komunijnych.
8. Również w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. o 18.00 odbędzie się spotkanie członków Rady Budowy Kościoła. Bardzo proszę o obecność wszystkich, którzy pragną włączyć się w kontynuację dzieła budowy naszego kościoła.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Suktę z Łęk /l. 94/, Zofię Skałkę z Trzemeśni /l. 83/ i Franciszka Jaska z Zasani /l. 83/. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni