I Niedziela Wielkiego Postu - 17.02.2013 r.

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Trzemeśnia, 17.02.2013 r.

Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Wielkiego Postu - 17.02.2013 r.


1.W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych - Droga Krzyżowa będzie o g. 16.15 dla dzieci. Dla dorosłych o 17.30 oraz dla młodzieży i pozostałych osób o 19.30. W Porębie droga krzyżowa będzie o 16.00 zaraz po Mszy św.. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 16.15, a po nich Msza św. wieczorna o 17.00. W Porębie Gorzkie Żale będą o g. 14.30 i zaraz po nich ok. 15.15 Msza św. popołudniowa.

2.Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się zapowiedziane wcześniej spotkanie Rady Budowy Kościoła.

3.W najbliższy wtorek nastapi dalszy ciąg wycinki drzew, które muszą być usunięte ze względu na budowany parking. Dlatego proszę, aby w tym dniu nie wjeżdżać samochodami na plac przed starym kościołem.

4.W środę o godz. 16.00 pierwsze spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w służbę przy ołtarzu.

5.Oaza naszej parafii zaprasza młodzież gimnazjalną i ze szkół średnich do prowadzenia Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 19 30. Spotkanie dla chętnych w piątek o godz. 18.45 w zakrystii ministrantów.

6.Parafia Narodzenia NMP w Myślenicach zaprasza na spektakl ?Leśna Konwalia? inspirowany życiem Siostry Wady Boniszewskiej ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. 2 marca mija 10 rocznica jej śmierci. Przeżyła 95 lat, przez jednych uważana za dziwaczkę i histeryczkę a przez innych za wybraną i świętą. Nie sposób wymienić ilości chorób i cierpień, z którymi się zmagała. Napastowana przez ludzi i demony szła drogą krzyża z długimi rękawami, które skrywały jej najcenniejszy dar - Boskie Rany-stygmaty.  Scenariusz i reżyseria  Marcin Kobierski - aktor Teatru Bagatela. Występują nauczyciele, przedstawiciele kultury, dorośli, studenci i młodzież należący do Grupy Misterium. Premiera w sobotę 2 marca o godz. 19:00 na scenie Domu Parafialnego przy ul. 3-go Maja. Terminy pozostałych  spektakli na plakatach i stronie internetowej parafii. Wejściówki można nabywać przy Sanktuarium MB w kiosku KIK-u. Spektakl od  lat 14.

7.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W janowszych numerach mozna znaleźć dużo artykułów na temat niedawnej abdykacji Benedykta XVI i wyboru nowego Papieża. Jest również miesięcznik "List", w którym można przeczytać serię artukułów na temat lęków o podłożu religijnym. Została również utworzona strona internetowa naszej parafii: www.parafia-trzemesnia.pl, na której systematycznie będą umieszczane informacje dotyczace naszej parafii.

8.Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Trzemeśni jest organizacją pożytku publicznego. Wszyscy członkowie Stowarzyszenia pracują jako wolontariusze. Organizujemy wypoczynek feryjny i śródroczny młodzieży z terenu wszystkich pięciu wsi . Modernizujemy  Ośrodek Zdrowia. SIO  prosi wszystkich, aby wsparli działalność stowarzyszenia odpisując w zeznaniu PIT  1 % z należnego podatku. Po zakończeniu Mszy przy  wyjściu będą stali wolontariusze SIO i wręczali karty - magnesy na lodówkę, na której jest numer KRS potrzebny przy wypełnieniu zeznania. Karty magnesy są także wyłożone do pobrania w poczekalni  ośrodka zdrowia. Na stronie internetowej SIO  www.trzemesnia.pl  znajdują się wszystkie druki PIT do ściągnięcia w celu wypełnienia zeznania, a także szczegółowe dane o SIO, sprawozdania z pracy, informacje, zdjęcia, a nawet prognoza pogody dla Myślenic.
 


Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni