^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. We wtorek przypada wspomnienie św. Łukasza, patrona służby zdrowia. We środę bł. ks. Jerzego Popiełuszki, we czwartek św. Jana Kantego, a w sobotę św. Jana Pawła II.

W piątek zapraszamy młodzież, która pragnie uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie na Mszę św. o g. 18.00, na różaniec w intencji Dni Młodzieży oraz na spotkanie, które odbędzie się na plebani.

W sobotę  22.10 na godzinę 19.00 zapraszamy młodzież naszej parafii, w tym uczniów klas VII, a obowiązkowo kandydatów do bierzmowania, a także ich rodziców w miarę możliwości i wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne. Będzie  to element duchowego przygotowanie do przeżywania sakramentu bierzmowania.

W przyszłym tygodniu po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie rady ekonomicznej.

 

Po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii przyjmowane są wypominki roczne i jednorazowe oraz doroczne ofiary na wywóz śmieci z cmentarza.

 

 

 

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Zarzecza za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni Zarzecza od r. Skałków do r. Malinów.

 

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  418, 314, 395,333

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef  Stasiak i Zenon Witkowski

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni