^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Przed nami ostatni tydzień października – tym bardziej zachęcamy do gorliwej modlitwy różańcowej w kościele o 18.30 i w kaplicy w Porębie o 17.00.

W piątek wspomnienie św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W przyszłą niedziele uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła. Składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne naszej archidiecezji.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. W zakrystii przyjmowane są wypominki za zmarłych oraz ofiary na wywóz śmieci z cmentarza. Korzystajmy też w tym tygodniu z okazji do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych – spowiedź jest codziennie od 6.00 do 6.30 oraz przed wieczorną Mszą św., a w razie potrzeby także po nabożeństwie różańcowym.

W najbliższą sobotę odprawimy ostatnią w tym roku Fatimę w naszej parafii – Nabożeństwo Pocieszenia. Tradycyjnie o g. 19.30 będzie koronka, następnie Msza św. z kazaniem i procesja światła wokół kościoła.

W najbliższą sobotę o g. 11.00 odbędzie się spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów a o g. 11.30 kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców od klasy III w do włączenia się we wspólnotę ministrancką i lektorską naszej parafii.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 odbędzie się tzw. Korowód Świętych – zapraszamy dzieci do udziału: wystarczy przebrać się za wybranego świętego albo ubrać na siebie charakterystyczne elementy rozpoznawcze jakiegoś świętego. Początek o g. 11.50 przy pomniku św. Jana Pawła II.

Bóg zapłać mieszkańcom Zarzecza za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na dekoracje ołtarza. W nadchodzącym tygodniu prosimy mieszkańców Zarzecza od r. Skórów do r. Nowaków.

Poręba.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami: 182, 205, 4, 112, 224.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp.

 

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni