^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny: Jutro wspomnienie św. Maksymiliana. We wtorek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Zgodnie ze starą tradycją po każdej Mszy św. będziemy święcić bukiety kwiatów i ziół ku czci MB Zielnej.

W kaplicy w Porębie w tym dniu na Mszy św. o g. 10.30 modlić się będziemy za mieszkańców Poręby za przyczyną św. Maksymiliana przeżywając tym samym doroczny odpust kaplicy.

We środę na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji Ojczyzny. We czwartek obchodzimy wspomnienie św. Jacka.

 

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżur sprzątania Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę proszę parafian z Zasani lewa strona od r. Jana Lenarta do r. Piotra Lenarta.

 

PORĘBA:

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  440, 130, 246, 243, 105.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Jacek Jania

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni