^

 • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
  Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
 • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
  Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
 • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
  Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. Dzisiaj obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. We środę wspomnienie św. Edyty Stein, we czwartek św. Wawrzyńca a w piątek św. Klary.

Intencje modlitewne dla róż różańcowych na sierpień:

 1. O pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji
 2. O trzeźwość wśród młodzieży naszej parafii i uwolnienie od uzależnień

W przyszłą niedzielę zbierana będzie trzecia kwartalna składka inwestycyjna na renowację starego kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, bez których niemożliwe byłoby wykorzystanie dofinansowań jakie otrzymaliśmy. Zawsze potrzebują one wkładu własnego. Dobiega końca impregnacja, montowane będzie oświetlenie zewnętrzne kościoła a za miesiąc montowane będą kolejne elementy odrestaurowanego wyposażenia wnętrza.

Ks. Marcin uda się do chorych w piątek od g. 9.00.

 

 

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżur sprzątania Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu prosimy parafian z Łęk prawa strona od r. Światłoniów do r. Ćwierzów.

 

PORĘBA:

Bóg zapłać również za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami 143, 63, 207, 146, 140, 160.

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni