^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Jutro wspomnienie św. Stanisława Kostki, we czwartek święto św. Mateusza Apostoła a w sobotę wspomnienie św. ojca Pio.

W przyszłą niedzielę po wakacyjnej przerwie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału we Mszy św. o godz. 12.00. Dzieci będą otrzymywały pamiątkowe obrazki. Zapraszamy również do włączenia się dzieci w śpiew scholii, której próba odbędzie się w sobotę o g. 10.00 w kościele.

W przyszłą niedziele po Mszy św. wieczornej na plebani odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokumunijnych. Proszę, aby każda klasa oddelegowała po jednej osobie na to spotkanie, która będzie reprezentować daną klasę i szkołę w przygotowaniach do tego sakramentu. I Komunia św. będzie w 3 niedzielę maja czyli 19.05.2024 r.

Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć duszpasterstwo młodzieży naszego dekanatu w związku z przypadającym jutro świętem św. Stanisława, patrona młodzieży.

W piątek o g. 14.00 wyruszy dwudniowy rajd górskimi szlakami wokół naszej parafii im. Ks. Piotra Wykurza. Nocleg pod namiotami na Suchej Polanie. W pierwszym dniu planujemy przejść ok. 12 km a w drugim ok. 10 km. Zapraszamy starsze dzieci szkół podstawowych, młodzież i dorosłych. Zapisy do środy od 8.00 do 16.00 w Świetlicy – Centrum Informacji Turystycznej. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie informacyjne wyruszających na rajd.

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Zasani lewa strona od r.  Beaty Cyrek do r. Anny Zabłockiej.

 

Poręba.

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu prosimy, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  212, 69, 204, 150 i 230.

 

 

"Stowarzyszenie My Łęczanie informuje że rozpoczyna działalność świetlica środowiskowa w Łękach. 

Centrum Usług Społecznych w Myślenicach zaprasza osoby zamieszkałe na terenie Gminy Myślenice, które sprawują opiekę nad niepełnosprawnym członkiem rodziny, posiadającym znaczny stopień niepełnosprawności do skorzystania z bezpłatnej Opieki Wytchnieniowej, która trwa 11 dni.

Klub Gazety Polskiej w Myślenicach zaprasza w najbliższy czwartek 21 września o godz. 19.00 do Domu Katolickiego na spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Wassermann pt.: „Polska wczoraj, dziś i jutro”.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności św. Maria Szlósarczyk  /…/

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni